Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le akarom győzni a szociális...

Le akarom győzni a szociális fóbiámat! Már valamennyire sikerült, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Másfél, két éven át depressziós voltam, minden második nap öngyilkosságon gondolkoztam, szenvedtem emiatt a dolog miatt. Úgy döntöttem, most már elég.

Mindig ideges lettem, miután kiléptem a lakás ajtaján. Minél több ember volt a közelben, annál feszültebb. Mire hazaértem, általában mindig nagyon kikészültem, verejtékeztem, remegtem, és ez öngyilkos gondolatokhoz vezetett. Az emberi kapcsolatokra is kihatott a dolog, nehéz volt beszélgetést kezdeményeznem másokkal, és a sértésekre is nagyon eltúlzottan reagáltam (elég volt egy apró negatív megjegyzés velem vagy a külsőmmel kapcsolatban, és máris öngyilkosságon gondolkoztam).

De úgy döntöttem, most már elég. Tisztában vagyok vele, hogy eltúlzom a dolgokat, hogy ez egy fóbia, és le akarom győzni. Azt is tudom, mitől lehet; régen, gyerek koromban mindig én voltam az akivel mindenki durván, lekezelően bánt, általános iskolás éveimben céltábla voltam mindenki számára. Miután ezt végiggondoltam magamban, megpróbáltam lazábban venni a dolgokat, az utcán is jobban elengedni magam, és meglepő módon egy idő után sikerült. De még mindig nem tökéletes, és ezért is írok. Milyen módszerekkel tudom elősegíteni a lelki megerősödésemet? Menjek minél többet emberek közé? Többet legyek kint az utcán? Tudom, hogy pszichológus segítsége nélkül is menni fog, a saját erőmből.


2009. márc. 10. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Jó úton indultál el.

Ha tovább akarsz lépni, akkor különbséget kell tenned z emberek között: figyelj oda, hogy mit mondanak, és eszerint (is) kezeld őket. Akik lekezelnek, azokkal kevesebbet kell foglalkozni: inkább azokkal törődj, akik értelmesebbnek tűnnek.

Gondolom, neked is van hobbid, vagy amivel többet foglalkozol, jobban szeretsz foglalkozni vele: keress az Interneten ilyen közösségeket. Először levelezzél, aztán el is nézhetsz hozzájuk (először közösséghez, ne egyes emberekhez. Menj el egy kiállításra pl. - ahol nincsenek azért olyan sokan).

2009. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!