Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, hogyha...

Nem mondanám meg :) kérdése:

Mi lehet az oka annak, hogyha abszolút kiesik pár perc és fogalmam sincs mit csináltam?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és tavaly nyáron fordult velem először, hogy kb. 5 perc kiesett az életemből. Apróságnak tűnhet, de a nyári munkahelyemen kivettem az üdítőmet a hűtőből de el kellett mennem valahová gyorsan. Tettem egy kört, és tényleg nem emlékeztem arra, hogy már kivettem volna és csodálkoztam hogy miért van ott az asztalon. Azt mondták, hogy az előbb vettem ki, de nem bírtam ezt felidézni, pedig mindig nehezen nyitottam ki a hűtőt, úgyhogy legalább erre emlékeznem kellett volna.

Nemrégiben pedig úgy telt el hat perc, hogy semmit nem csináltam, és csak azt kérdeztem hogy mit csináltam én ebben a hat perben (mármint az idő alatt amíg nem néztem az órára) A napokban is levettem a gyűrűmet a kezemről az iskolában, de tisztán emlékszem, hogy visszaraktam, egy-két óra múlva már nem emlékeztem rá, nem foglalkoztam vele, biztos vagyok benne hogy nem nyúltam hozzá, pedig nem volt az ujjamon. Márpedig ez a gyűrű nem lötyögős fajta volt..

Talán most csak figyelmetlennek tűnhetek, vagy szétszórtnak, és tény, hogy ezek mind kicsit jellemzőek rám, de az ilyeneket leszámítva a memóriám elég jónak mondható, mindig fel tudom idézni az eseményeket, és visszatudok emlékezni dolgokra, de az ilyen kiesések megrémítenek. Főleg mivel nem ritkán fordul elő velem, hogy a mondat közepénél elfelejtem, hogy hogyan kezdtem a mondatomat és abszolút nem tudom hogy hogyan folytassam. Egyszer csak jön egy kis csend és nem tudom hogy mit akartam..

Ha valaki esetleg nem néz hippohondernek, vagy csak szétszórtnak, az írja meg kérem a véleményét, mert engem kicsit megijeszt néha a helyzet.


2013. máj. 2. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanilyenek velem is előfordulnak. Bocsi kíváncsi vagyok a válaszokra hát ha megtudok én is valamit.
2013. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Velem is vannak ilyenek az alvás hiány lehet az oka!
2013. máj. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Átmeneti, teljes emlékezetkiesésnek nevezik (tudományosan tranziens globális amnézia), középkorúaknál a hátsó két nyaki verőár területének vérellátási zavar, fiatalabb korban epilepszia okozhatja. Mindkét esetben a halántéklebeny belső részének az átmeneti üzemzavaráról van szó.A tipikus eseteket több órás időtartamú kiesés jellemzi.

A fentieken kívül, bármilyen hirtelen jött megterhelés, stressz is okozhatja.

2013. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menjél utána! Epilepsziás kis roham okozhat hasonló panaszokat.
2013. máj. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokféle oka lehet az alvásproblémáktól gyógyszermellékhatáson, agyi vérkeringési bajon, tápanyaghiányon, deprszziós tüneteken át valamilyen súlyosabbig, menj háziorvoshoz, az majd beutal ahová kell ha úgy látja. Nem kell rögtön megijedni azért, de nem szabad enyiben hagyni, szólj a szüleidnek hogy egítsenek.
2013. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 googlegugli válasza:

Ez kisrohamos epilepszia. Neurológiára kell menni. Elküldenek EEG-re, MR-re, szükség esetén gyógyszert kapsz. Nagyon jól kezelhető gyógyszerrel, én hamar jobban lettem.


Az átmeneti globális amnézia (TGA) nem ilyen, bár úgy tudom, hogy epilepsziásoknál fordul elő szintén.


Ez nem pár percig tart, hanem 1 napig, és nem csak arra nem emlékszel, hogy mit csináltál pár percre, hanem az egész életed ködös homály fura emlékképekkel, és azt sem tudod, miért vagy ott, ahol épp vagy, és mi volt ez előtt, és mi lesz ezután, nagyon rossz. Plusz ami a legrosszabb, hogy olyan emlékeid villannak fel, amik meg sem történtek, és ezek az emlékképek váltják egymást a valódi emlékképeiddel, és te mindkettőt magadénak érzed, de érzed, hogy a kettő helyről jött emlékkép nincs szinkronban egymással, olyan, mintha két párhuzamos életedből jönnének az emlékképek.


Szerencsére életemben csak háromszor tapasztaltam ilyet, az epilepszia gyógyszer óta nem jött elő.

2017. szept. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!