Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségre cipralex 10...

Dr.Viktor kérdése:

Pánikbetegségre cipralex 10 mg-ot írt fel az orvos miután a frinton 3x0,5 kevésnek bizonyult. Van valakinek erről a gyógyszerről tapasztalata?

Figyelt kérdés
3 Hónapig szedtem a frontint, teljesen tünetmentes voltam tőle. Aztán az orvosom javaslatára csökkenteni kezdtem és 2 hónap múlva újra jöttek a rohamok. Visszatértem a kezdő adaghoz, de már nem voltam tünetmentes tőle teljesen. Ekkor írták fel a cipralexet, de csak rosszat hallottam róla....
2013. máj. 2. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Én tavaly október óta szedek cipralex 10mg-s et naponta egyet és sokat segített.Eddig nem tapasztaltam mellékhatását,pedig elég érzékeny vagyok a gyógyszerekre.
2013. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csökkenti a szerotonin nevű hormon felvételét az agyban, ezáltal jobb kedélyállapotot okoz. Én sem éreztem semmilyen mellékhatást, csak a libidóm csökkent.
2013. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát a libidó csökkenés már bőven elég.... Főleg ha esetleg évekig kell majd szednem. Nekem eddig mindenki azt mondta, hogy milyen rosszul volt, mikor elkezdte szedni. És elég durva mellékhatások is vannak írva. Az a baj, hogy az orvosom is össze vissza beszél, mert először azt mondta, hogy volt aki 10 évig is szedte a frontint ugyan abban az adagban, most meg azt mondta, hogy nem szabad csak 2-3 hónapig szedni, mert mindig egyre több kell belőle és idővel memoria romlást okoz. Az a legegyszerübb, hogy kisérleteznek és minden szart felírnak, te meg függő leszel mindegyiktől. Szal nem tom mit csinálja, elkezdjem-e szedni. Most annyira nem vészesek a tüneteim, de nem tudom meddig elég a frontin és meddig szedhetem...
2013. máj. 3. 09:19
 4/5 anonim ***** válasza:
A frontin az lószar gyógyszer úgyanaz mint a xanax,én akkor inkább rivotrilt szedek kis mennyiségben nagyon betartva a dózist.
2013. máj. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem használt a cipralex. semmi bajom tőle, ha elfelejtem bevenni, nem jelzi a szervezetem! jó cucc :)
2013. máj. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!