Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen be vagyok pánikolva....

Teljesen be vagyok pánikolva. Hogyan fogom kibírni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
3éve magántanuló vagyok Szociális fóbia és pánikbetegség miatt.Azóta nem voltam közösségben.Szeptembertől pedig középiskolába megyek egy másik városba és sajnos kollégista is leszek.Még mindig Szociális fóbiás vagyok,Hogyan fogok tudni beilleszkedni?? Mi lesz velem egy vadidegen suliba?? 15/l

2013. máj. 3. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy jót fog tenni, még ha ijesztő is belegondolni. Sokáig én sem jártam közösségbe, de hamar hozzá lehet szokni, és jól érezheted magad, a koli amúgy is jó buli! Fel a fejjel!
2013. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nics ilyen fóbiám, de amikor én középsuliba mentem, abszolút de nem ismertem senkit. Teljesen letargiás állapotban voltam egy hétig, de utána beindult a barátkozás és ismerkedés. Ha nem vagy teljesen elzárkózó, akkor magától be fog indulni a haverkodád, a baráti körök kialakulása.
2013. máj. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyáron szoktasd magad az emberekhez, és így egy kicsit felkészült leszel szeptemberre.
2013. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is sokáig voltam magántanuló pánikbetegség miatt és nekem is vissza kellett menni gimibe. Szerintem nagyon sokat tud segíteni ha újra emberek közé kerülsz. Persze először nem egyszerű de idővel az ember szerez barátokat, szerelmes lesz stb. Szerintem próbáld meg szoktatni magad a nyáron , túrázás, biciklizés csak hogy szokd. Ha még mindig durván pánikolsz emberek között akkor érdemes keresni egy pszichológust is. Menni fog az :)
2013. máj. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mi lehet az ok amiért kialakult nálad pánikolás. De ne úgy fogd fel, hogy most meghalni mész, és uristen nem fogsz tudni beilleszkedni. Hanem képzeld el, mint egy kalandot, lesz ott egy csomó ember, akik közül hasonló az érdeklődési köre lesz mint neked. Ha megtalálod őket, akkor barátokra lelhetsz. Ez járjon a fejedben. Kérdezz, érdeklődj, ismerkedj. Próbálj nyitott lenni. Minden nagyon jól fog alakulni :)
2013. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem már most kezdjél kimozdulni, fokozatosan, mert soká tart a visszaszokás, de hidd el, csak azzal tudod legyőzni, ha kimozdulsz!ahogy elkezdesz emberek közé járni(már az is segít, ha csak a közeli boltba lemész), lassacskán le fog kopni a félelem rólad!
2013. máj. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megosztom az én sztorimat...

Én ugyan nem voltam magántanuló, de egy elég kényelmes kis magániskolába jártam középsuliba, ahol nem volt sok tanuló, családias hangulat volt, ezért nem volt olyan rossz a szociális fóbiám, meg a félénkségem. Aztán ott kellett hagynom a sulit, és én is kollégiumba mentem, ugyanígy 15 évesen. Na az kegyetlen egy hely volt. Csak két hétig bírtam.

Utólag persze rájöttem, mit kellett volna csinálnom: beszélni. Bármi áron. Az emberek állandóan odajöttek hozzánk, és mikor észrevették hogy csendbe vagyok, állandóan jöttek azzal hogy "miért vagy olyan csendben?"...

Aztán persze két nap se kellett, és én lettem a csendes lány.

Na most amit kellett volna csinálnom az az, hogy beszélek, tök mindegy mit. Még egy hülye sem annyira érdekes a többi embernek, mint egy ember aki meg sem mukkan. Az idiótákat megértik, a szociális fóbiás, félénk embereket nem.

A vadidegen sulitól meg ne félj, pár nap és megszokod, tényleg. Én sok sulit váltottam már, és magát a sulit megszoktam napok alatt. Oké, az emberekhez kellett egy kis idő, de majd az is meg lesz.

Nyugtasd azzal is magad, hogy azt mondod magadban, hogy amikor csak akarsz, lelépsz. Még ha nem is igaz. Vagy gondolj ki módokat a fejedben, ahogyan leléphetnél onnan, az a legjobb. Ez ad egy biztonságérzetet, és könnyebb lesz egy picit feloldódnod.

2013. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött be a kolesz. Nagyon rossz volt :(

Hova mész majd, melyik városba?

Írj priviben!

(írnék én, csak nem tudok, mert törölve vagy)

2013. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!