Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril helyett Tegretol jó...

Rivotril helyett Tegretol jó lesz?

Figyelt kérdés

Szedtem Rivotrilt pánik problémákra, de már nem szedem, és el is fogyott. Most viszont kezdődő ok nélküli pánikot érzek. (Szédülés, félelem, bizonytalanságérzés.)

Csak Tegretol van itthon, amit nem nekem írtak fel.

Ha beveszek egyet az megszünteti a rosszullétem szerintetek? Vagy menjek ügyeletre?



2013. máj. 5. 15:52
 1/6 anonim válasza:

Idegen gyógyszer bevételét nem ajánlom, mert akkor ennyi erővel bármit bekapkodhatnál, ami van otthon.

Jó tanács: A Rivotril a legszemetebb gyógyszer a világon, én szedtem. Ha jót akarsz magadnak, abbahagyod.

2013. máj. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shamandalie ***** válasza:

Nem írtad mennyi ideig, milyen dózisban szedted, de ezek alapján valószínűleg enyhe megvonásos tüneteid vannak, vagy szimplán visszatért a problémád. Az ilyen gyógyszerekről fokozatosan lehet csak leállni, vagy átállni kisebb potenciálú nyugtatóra (Frontin, Rudotel stb.), és aztán ezeket könnyebb elhagyni szintén fokozatosan.

A Tegretol epilepszia ellenes gyógyszer, de pszichiáterek is alkalmazzák mániás depresszióban hangulatstabilizálónak, alkohol.drog,vagy pont nyugtatóelvonás fázisában, de önmagában nem elég, és orvosi felügyelet nélkül nem javasolnám. Ha nagyon rosszul lennél, fordulj az ügyeleteshez, majd alkalomadtán a pszichiáteredet keresd fel, és beszéljétek meg ezt a gyógyszerkérdést.

2013. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
0,25 mg-t szedtem naponta maximum.
2013. máj. 5. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:

A Rivotril adagja min. 3×0,5 mg.

Ha eddig 1×0,25 mg-ot szedtél naponta, nem hiszem, hogy lenne változás.

Egyébként ha nem kapsz gyógyzertárban receptre Rivotrilt, akkor a Clonazepam Tarchomint fogják adni helyette, ami bliszterben van, nem barna üvegben.

Az csak 30 db-os.

Az ügyeleten nem tudják neked 90 %-ra felírni, ezért kb. 400 Ft lesz a 30 db 0,5 mg-os tabletta.

2013. máj. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a Tegretol nem azonos hatóanyag, és ennek is idő kell míg hat.
2013. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne szedj be Tegretolt találomra, Rivó helyett.
2013. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!