Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek alapján elképzelhető, h...

Ezek alapján elképzelhető, h mazochista vagyok?

Figyelt kérdés
Azt nagyon rosszul viselem, ha valaki bánt vagy megbánt, viszont élvezem, ha saját magamnak fizikai fájdalmat okozok. Pl a kezemet nagyon durván szét szoktam marni, rendszerint véresre. Van, h ollóval vagy zsilettel kapargatom a körmöm, h bele hasadjon és utána leszakítom a köröm darabkát,még akkor is,ha megőrülök a fájdalomtól, utána rendszerint csupa vér az ujjam. A bőröm is hasogatom. Ha víz alá rakom a kezem, akkor még jobban fáj. A számat is rendszerint véresre rágom. A csuklómat is karcolgatom, de nem sebesre, csak annyira, h fájjon. Ritkán maradnak apróbb sebek. Sokszor a lábujjamon is direkt úgy hasítom le a körmöm, h utána vérezzen, ilyenkor többnyire pár napig sántítok is. Ezek után mazochista lennék? Vagy elképzelhető, h azért szeretem ennyire a fájdalmat, mert elvonja a figyelmem a valódi gondjaimról?
2013. máj. 5. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez furcsa dolog, nem nagyon hallottam ilyet eddig. Lehet projekció, lehet meg nem értettség érzése mögötte. Figyeld meg magad, hogy ezek nem párosulnak-e szexuális képzelgésekkel, illetve a szexuális fantáziálásban mennyi szerepe van a fájdalomnak?
2013. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szexualitásban szerintem ennek semmi szerepe. Van barátom, de egyáltalán nem kívánom a szexet, nem is képzelgek rajta, inkább mostanában a libidóm = a 0-val. Az önmarcangolás pedig állandó, megállás nélkül vagy a kezem vagy a szám vagy valamim csipkedem/rágom. Ha véletlenül valaki észreveszi, hogy néznek ki a kezeim, nagyon ledöbben. Útálom, de mindig rejtegetnem kell. Nem akarom marcangolni magam, de remegek és nagyon ingerült leszek, ha nem csinálhatom. Egyébként gyerekkorom óta csinálom, csak egyre durvábban. Már orvoshoz is kerültem ez miatt, annyira bedagadt az egyik ujjam és kötözésre kellett járnom. Amúgy ezt az egészet nagyon szégyellem :(
2013. máj. 5. 16:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Én úgy hallottam hogy tinikorban vagy huszonéves kor elején jellemző ez.

Pszichiáter tudna segíteni. Nem kell elmondani senkinek ha pszichiáterhez fordulsz, mert nálunk sajnos ez is szégyellni való sajnos.

2013. máj. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok, de már azóta tart, amióta az eszemet tudom. Persze egyre és egyre durvábban csinálom :( A családom tud róla, h milyen a kezem, de azt hiszik, h ez csak egy rossz szokásom. Igen, sajnos, ha ebben a világban valaki pszichológushoz vagy pszichiáterhez jár, akkor elkönyvelik bolondnak...vagy csak egyszerűen távolságtartóvá válnak.
2013. máj. 5. 16:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj segítséget pszichológustól vagy pszichiátertől.

Van valami lelki oka amiért ezt csinálod, ez biztos.

2013. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!