Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elképzelhető, hogy mindez a...

Elképzelhető, hogy mindez a kimerültségtől van?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, amolyan büfé szaknak is mondható lenne, ha nem vennénk komolyan.

Mostanában elég sokszor van az, hogy bármi apróságon kiakadok, akármin, ha nincs meg egy cetli akármi. Legtöbbször úgy érzem, hogy hiába vannak ott a barátaim, szobatársaim családom, egyedül vagyok mint az ujjam. Persze agyammal tudom, hogy ez nem így van, hiszen bárkihez fordulhatok.


Jelenleg a vizsgaidőszak kellős közepe van, teljes káosz az életem, 2 naponta utazom 100 km-t, mert a koliban sem tudok tanulni, emellett az itthoni viszonyok is feszültek.


2012. jan. 13. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Szerintem ennél komolyabb a baj, hiszen az derül ki, hogy mindenhol minden idegesít. Pedig nem valószínű, hogy ez így van, csak te érzed így, akkor pedig a hiba a te fejedben van. A kimerültség nem ilyen.
2012. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából reménykedem csak benne, hogy nem komolyabb, mert elég ijesztő tud lenni.

Beszélgettem egyik csoporttársammal erről, ő nem is értette, hogy lehet, mert szerinte amolyan társasági ember vagyok. Valóban egy vizsga hiába 1 óra, én bent vagyok 4 órát az egyetemen kb, mert mindig találkozom valakivel, akivel jól elbeszélgetek hazafele menet, illetve előtte is.

2012. jan. 13. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet a kimerültségtől is fokozottan stresszesnek lenni és azonnal "kiakadni" - ugyanakkor arra is vigyázni kell, hogy mindez ne forduljon komolyabbra, mert onnan nagyon nehéz "kimászni".

Én 250 km-t utaztam minden vizsgára 8 féléven át - s mindezt munka mellett...s akkor a tanulásról nem is szóltam. Szóval kellőképpen ki lehet merülni bele, az biztos! A baj akkor van, ha a vizsgaidőszak után sem tudsz teljesen "leereszteni" :( Kitartást! :)

2012. jan. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi kávét iszol mostanában, tekintve, hogy vizsgaidőszak van? Cigizel?
2012. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kávét csak a reggeli vizsga előtt egyet iszom maximum, vagy még annyit se, ez max heti két alkalom. Cigizni, nem cigizem.
2012. jan. 15. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!