Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha el szeretnék menni sztk-ba...

Ha el szeretnék menni sztk-ba pszichológushoz, akkor kötelező kérnem a háziorvostól beutalót?

Figyelt kérdés
Vagy csak elég egyszerűen bejelentkezni a pszichológusnál? Minden sztk-ban van? És kb mennyit kell várni az időpontra?(Budapest)
2013. máj. 12. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Sztk-ban nincsen pszichológus. Ha elmész a panaszoddal a háziorvoshoz, ő elmagyarázza neked...
2013. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor hova tudok menni Tb támogatottan pszichológushoz? Bocsi, nem vagyok valami informált a magyar egészségüggyel kapcsolatban, magyar vagyok, viszont csak pár éve élek itt és még szerencsére nincs sok tapasztalatom. Kihez tudok fordulni? Vagy menjek háziorvoshoz és útba igazít? Vagy csak kezdjek el panaszkodni a testi tüneteimről és mikor észreveszi a vizsgálatok után (amiken már párszor átestem), h a testi tüneteimnek pszihés oka van, akk megírja a beutáalót?
2013. máj. 12. 13:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Attol fugg hol laksz. Pesten van tb támogatott pszichológus. És igen, a háziorvos irja meg a beutalót. De ha nem pesti vagy, ajánlom Tündérhegyet Budakeszin, oda mehet bárhonnan bárki, és ingyen van. Van ilyen interjú, és eldöntik, hogy felvesznek-e terápiára, mondjuk az 2-3 hónapos bentalvós, de hétvégén haza lehet menni. Ahhoz is el kell végezni vizsgálatokat, mielőtt az ember befekszik. gyogyulást! és szerintem jó hogy eljutottál oda, hogy orvoshoz fordulsz, sokat fog segiteni, engem meggyógyitottak kb egy év alatt (gyógyszer és terápia tb-vel!)
2013. máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A dolog nagyon egyszerű, és szerintem Kínában is ugyanígy működik: elmész a háziorvoshoz, és elmondod neki a panaszodat. Erre ő meghallgat, megvizsgál, stb, és kiválogatja a bajodat. Mellesleg sztk-s pszichológust a pszichiáter tud "felírni". Csak úgy nem mehetsz oda, hogy "na megjöttem". Ez, ahogy leírtam, így megy sztk-s alapon. Pénzért természetesen olyan orvoshoz mész, amilyenhez akarsz, mert az "idejét" amit rád fordított mindenképp ki kell fizesd. Akkor is, ha köze sincs a betegségedhez.
2013. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ahol eddig éltem, már többször kivizsgáltak, nem találtak semmit és ennyi. Nem foglalkoztak vele, h a tünetek a stressztől vannak. Jah, kaptam az általános orvostól éjszakára nyugtatót, h aludni tujak és ennyi. Nálunk nincsenek is sztk-k, hanem kisebb rendelők 1 általános orvossal és pszichológus csak a kórházkban van, tehár ott el sem indulhattam. Meg a nyelv is problámát okozott. Igen, hallottam tündérhegyről, mások tanácsára szerintem be is megyek nyárára, már beszéltem is velük, azt mondták, h érdemes lenne elmennem, bár nem tudom, annyira rosszul nem érzem magam, csak a környezetem aggódik. Mégegyszer köszi.
2013. máj. 13. 07:35
 6/8 anonim ***** válasza:

"h érdemes lenne elmennem, bár nem tudom, annyira rosszul nem érzem magam, "



Ha már a környezeted is látja, akkor ez legyen elég. Ne várd meg, hogy t@knyod nyálad folyjon...

2013. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban addig várni, csak még az erőt gyűjtöm, mert nagyon szégyellnék bárkinek is személyesen beszélni a problémáról v beismerni, h mégis vannak gondjsim...még a háziorvosnak is, aki elindít...de mindenképp megyek.
2013. máj. 16. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Én megértelek, Kérdező, és azt tanácsolom, hogy addig is, amíg erőt gyűjtesz, iratkozz fel olyan közösségi fórumra, ami a betegségeddel foglalkozik ( pl: www.bura.hu) Itt elolvashatod, hogy mások hogyan élik meg ezt a betegséget, mit tesznek a leküzdéséért, mi várható ha végigcsinálod a kezelést, és mi, ha nem. Gyógyulást kívánok neked...
2013. máj. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!