Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék javítani a helyzeten?

Hogy tudnék javítani a helyzeten?

Figyelt kérdés
Minden a szülés utáni kimerültséggel kezdődött.Most,a negyedik hónap után úgy érzem,hogy teljesen kimerültem,de nagyon durván. Sokszor nem tudom,hogy mit beszélek, összeadás is talán kétjegyű számokkal ha megy,alvás mennyiségétől függetlenül fáradt vagyok mindig, egyre többször van hasmenésem és has fájásom és fejfájásom. Segítséget nincs kitől kérjek,mert a családom messze lakik,az anyósom meg csak kritizálni tud,több energiát vesz el tőlem,mint amit ad. A párom szintén nem nagyon partner a dologban,anyit megtesz,hogy elmegy boltba és megveszi amire szükség van itthon de a társaságunkat nem keresi, inkább horgászik vagy akármit csinál csak ne legyen itthon. Nem is érzem családnak magunkat csak magamat és a gyereket,úgy érzem,mintha ő nem is velünk élne. Persze sokat dolgozik de mikor szabadideje van egyből lelép. Sőt! Egy ideje úgy érzem,hogy biztos megcsal pedig akármennyire kiégettnek érzem magam,nem mondtam neki soha nemet még mostanában sem de már nem is próbálkozik. Se az én társaságom nem keresi sem a gyerekét. Emellett a nap 24 óráját egyfojtában a gyerekkel töltöm de tényleg csak neki élek és a "háztartásnak",de annyira hogy egyszerűen már egy éve nem voltam fodrásznál, a szemöldököm se szedettem ki nem vettem magamnak egy db. ruhát sem,mert gyerekkel nekem ezek a dolgok nem mennek. Sőt eddig nem éreztem magam csúnyának de a párom viselkedése miatt már az önbizalmam is a padlón...szóval kivan a tököm. Ha a páromnak elmondom néhány gondomat,ő erre azt válaszolja: NEKED A GYEREK NEM ELÉG BOLDOGSÁG? Mit csináljak, ti mit csinálnátok?
2013. máj. 12. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

húh, ez kemény. Nem akarom most fokozni benned a sajnálatot, de tényleg van egy pont, amikor az embert őszintén meg lehet sajnálni. Nehéz lehet most neked. De valahogy össze kell szedned magad. Csak te tudsz ebből kikecmeregni! Nem tudom pontosan milyen a kapcsolatotok a pároddal, de szemmel láthatólag ez nem fényes! És ilyenkor azt szokták mondani, hogy erről mindkét fél tehet hogy ide jutott a kapcsolat. Valahol régen elrontottátok, vagy nem vagytok összeillők. Vagy a gyerek tényleg ennyire leamortizált? Tényleg adnod kéne magadra! Most már kezdj el egy kicsit nőnek lenni! Tessék kinyitni a szemed! A gyerek az nő magától is, és biztos akkor sem lennél rossz anya, ha egy picit törődnél magaddal. Ha nem is a férjednek, hanem magadnak! Legyél újra nő, és még az is lehet, hogy a párod is újra észre fog venni! Ne várd meg amig ez a kapcsolat teljesen tönkre megy (ha még nem tart ott, mert ha becsajozott, akkor hát... ) gondolkodj. Most csak magadat nézd! Ha becsajozott, akkor leléphet, és ott maradsz a gyerekkel egyedül. Még most tudsz lépni! Én nagyon úgy érzem, hogy ez az utolsó ponton van már.


Tapasztalatból beszélek, ne hidd hogy csak a levegőbe beszélek. Én nem léptem időben (bár lehet hogy az én esetemben nem is lehetett volna, mert a férjem volt szexfüggő) Nálunk nem a gyerek miatt, hanem az élet, az épitkezés miatt vágódott tönkre minden. Én csak a pénzzel, a munkával törődtem, hogy a házat befejezzük. Közben nem adtam magamra, mindig csak a glettvassal szaladgáltam mackóban, főzni nem volt idő, ezért pizzát rendeltem ebédre. Ezt nem birta ki a kapcsolat, elhidegültünk, mig végül bekurv@zott. Utána már hiába jártunk párterápiára, visszamentünk a legmélyére ki mit hol rontott el, de már ne lehetett visszacsinálni. Válunk.


Sok sikert!

2013. máj. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!