Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ebből később komolyabb...

Lehet ebből később komolyabb lelki problémám?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, és eléggé nehéz megfogalmazni a problémáimat, de nyersen kifejezve: nem igazán vannak érzéseim. Ez alatt azt értem, hogy sokszor idegennek érzem a körülöttem lévőket (még a családomat is). Ez az egész 3 évvel ezelőtt kezdődhetett, amikor anyukám és apukám beállt azzal elém, hogy elválnak. Végül 1 éven keresztül kellett elviselnem azokat a hazugságokat, amikkel teletömték a fejemet, hogy egymást állítsák be a rosszabbnak. Abban az időszakban fogalmam sem volt, hogy kiben bízhatok meg egyáltalán. A napokban már látom rajtuk, ha hazudnak, és eltűröm, de csalódtam bennük egy életre. Talán ekkor lehetett az, hogy bizonyos falakat emeltem magam köré, mert nem bírtam ezt 11 éves létemre. Főleg, amikor fél éven keresztül eltitkoltam anyukám elől, hogy apukámnak van barátnője (azért kellett, mert a bátyámnak az exének a nővére volt, és az egészet családot megutálta bizonyos okok miatt.) Megtettem, hiszen az apukám és megkért rá, de egyszer kiderült, és anyukám megtudta, hogy mennyit hazudtam neki. Akkor vágta hozzám, hogy még életében nem csalódott senkiben se akkorát, mint bennem. Emiatt alakulhatott ki bennem az, hogy nem tudom átérezni mások problémáit, de nagyon jó tanácsokat tudok adni nekik, hiszen megfigyeltem magam körül a világot, és tisztában vagyok a legalapvetőbb gondokkal, amik érhetik a barátaimat. De egyre többen és egyre gyakrabban vágják azt a fejemhez, hogy milyen érzéketlen vagyok, miért nem tudom őket megérteni, és emiatt kezdenek tőlem elhidegülni. Félek attól, hogy már ők sem maradnak nekem, mert a barátaim és akadtak már olyanok, akik megszakították velem a kapcsolatot, csak nem tudom, hogy mit kéne azért tennem, hogy megváltozzak. Én se szeretnék ilyen lenni, de nem tudom, hogy egyáltalán hol kéne kezdenem azt, hogy "helyrejöjjek" érzelmileg. Senkinek nem tudom azt mondani őszintén, hogy szeretem, ők pedig emiatt furcsállják a viselkedésemet. Tudom, hogy zavaros az egész, de már annyira kusza minden bennem, és az idő előrehaladtával egyre nehezebb elviselnem ezeket a gondokat, mert senki nem hallgat meg, és viccnek veszik az egészet, még csak meg se próbálják megérteni a helyzetemet. Előfordulhat, hogy ezzel pszichológushoz kell fordulnom?
2013. máj. 12. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Valakit mindenképpen keress (rokon, tanár, ismerős) akivel nyíltan, őszintén beszélhetsz ezekről a dolgokról. Nem hiszem, hogy eltűntek az érzéseid, csak elfojtod magadban őket. A falakat, amelyeket emeltél mindenképpen ideje lenne apránként lebontogatni magad körül.

Az írásodból ítélve elég okos lány vagy. Ha szeretsz olvasni, akkor ajánlom neked Eric Berne: Emberi játszmák című könyvét. Ebből választ kaphatsz sok mindenre.

2013. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy lenne bárki is, akiben meg tudnék annyira bízni, hogy kiteregessem a gondjaimat. Van egy lány, akinek már elég sok mindent elmeséltem magamról, de ő depressziós, ráadásul szívbeteg, nem szeretném minden problémámmal leterhelni, hiszen neki is megvannak a sajátjai, nem kellenek oda az enyéim is. De mindenkivel így vagyok, ezért nem szoktam általában elmondani senkinek se a bajaimat. Amúgy köszönöm szépen, pont ezen a héten szereztem olvasójegyet a városi könyvtárba, szerintem utánanézek ennek a könyvnek, csak ne nézzenek rám furcsán. :)
2013. máj. 12. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy ezt nem tudod feldolgozni pont azt mutatja hogy vannak érzéseid.
2013. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy nem igazán, mert akár írhattam volna azt is, hogy egyáltalán nincsenek. De mégis mire megyek ennyi érzelemmel, ha senkit nem tudok úgy tényleg, igazán szeretni, még azt se, aki a világra hozott?
2013. máj. 12. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:

nem csodálom a problémáidat


gyerek vagy még, és ebben a korban még a gyerek - anya kapocs a legfontosabb.


anyukád és közted ez sérült meg, de nagyon

ezért vagy teljesen elbizonytalanodva. ezért fojtod el az érzéseidet, nem akarsz újabb kudarcot.


ezen dolgoznotok kellene


igazán egy 14 éves nem felelős a szülei baromságaiért,

és téged mégis felelősség tettek emiatt

Csalódást okoztál anyukádnak, utána meg ő neked.


Apukád sem fair sem anyáddal, sem veled


te szegény ...

2013. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!