Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek/szorongásos...

Pánikbetegek/szorongásos depressziósok! Néhány kérdés hozzátok. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nálam 17 évesen diagnosztizáltak pánikbetegséget, majd később szorongásos depressziót.

Azóta szedek gyógyszereket is. Mostanában (az elmúlt 1-2 hónapban) megint úrrá lett rajtam a szorongás és a rohamok.

Ezelőtt 3 hétig kihagytam a gyógyszerem szedését (citalopram), bár tudom, hogy fokozatosan kell és nem csak úgy, de rá pár hétre lettem rosszul.

Most körülbelül 1 hónapja újra szedem rendesen és 1 hét múlva enyhültek is a tünetek, jobban lettem. Most viszont pár napja megint szorongok.

Eddig bevált a gyógyszer...ez csak átmeneti állapot az újraszedés miatt és el fog múlni? Nagyon félek... Segítségeteket előre is köszönöm és bocsi, hogy ha hosszú lett.


2013. máj. 17. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Előfordul (más gyógyszer ill. betegségnél is), hogy az első 2-3 hétben felerősödhetnek a tünetek, de aztán hatni fog.

Ne félj!:)

2013. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer csak a tünetek kezelésére jó és általában rövid távon. Hosszú távon a tünetek okát kell megkeresni, de azt már más terápiával. Ehhez az is kell, hogy te akard ezt, meg az is, hogy doki ne a kényelmesebbik és gyorsabb (neki jobbak kifizetődő) "TB-re felírom a gyógyszert, 5 perc után menjen haza, mert csak annyi időm van rá"- módszerrel akarjon "gyógyítani".
2013. máj. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazat adok a második hozzászólónak.
2013. máj. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szedd a gyógyszered, nagyon pontosan, minden nap, azonos időben, közben meg kerüld azokat a körülményeket, amik ide juttattak. Még ennek ellenére is frontosabb napokon ( pl. mint ami most is van)bizony előjönnek pánikos dolgok.
2013. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én depressziós vagyok és kezdődő pánikrohamaim is vannak, de nem gondolok gyógyszer szedésére. Ez lelki eredetű, sosem értettem, miért kellene gyógyszerrel megoldani. Van, amikor nagyon rossz és legszívesebben öngyilkos lennék, de mindig próbálom pozitívan látni a dolgokat, mégha nagyon nehéz is. Hiszek abban, hogy, ha egy érzés, helyzet vagy állapot váltotta ki ezt belőlem, akkor egy ugyanilyen ellenhatás jobbá is váltja az életem.
2013. máj. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magnézium+B6 Vitamin + Omega 3! Ezt probáld ki :)

igy a 3 egyűtt sokkat segit!

2013. máj. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia remélem nem olyan későn írom és elfogod olvasni. Ha elolvasod a Dianetika könyvet megkapod a választ ,hogy miért vannak irracionális viselkedések és mi a megoldás.
2014. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!