Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka ennek? Mivel...

Mi lehet az oka ennek? Mivel lehetne ezt leállítani? A többi lent.

Figyelt kérdés

Régebben sokkal több kedvem volt mindenhez, és máshogy álltam a dolgokhoz. Aztán eljött a szakközép ideje és mikor már teljesíteni kellett valahogy belém nevelődött, hogy teljesítenem kell ahhoz, hogy megszerezzem később a munkát amit akarok és hogy kitörjek abból a közegből, amibe nem akarok tartozni.


Erre rátetőzött az is hogy emiatt nagyon megutáltak a társaim és ezt úgy éreztették velem mintha egy csődtömeg lennék. Emiatt valami olyasmi alakult ki bennem ami pesszimizmushoz hasonló, de ami maximalizmussal is társul... Tehát jobban akarok rengeteg dolgot csinálni mint más(ráadásul tudom hogy azonnal kéne meg hogy jó lenne) de közben feljön az hogy még akkor rohadt keveset értem el és a mostaniak is szarok... -


(azt tudni kell hogy rengeteg eredményem van már de mégis azt hiszem hogy az semmi -miközben azokért is rengeteget küzdöttem és már a társaim miatt is majdnem idegronccsá váltam...-)


-és ezek a gondolatok folyamatosan váltakoznak... Rengetegszer változik a hozzáállásom egy ördögi körforgássá alakult az egész. Egyszer elhiszem hogy jó és később sikerül aztán pedig hogy rohadt sok idő (és ehhez hozzájön az is hogy tudom hogy kezdek bedilizni és így nem tudok a többire koncentrálni ezért kellene a segítség..)


És ezekhez még társul az is hogy ha például valamiben jobb akarok lenni ahhoz tuti hogy pénz kell amiből persze rengeteg kéne bizonyos dolgokhoz.(pl. nyelvtanulás mivel a suliban borzalmas)


És a mostani helyzet pedig hogy a hozzáállásom dolgokhoz szintén csak ideiglenes.. Egyszer például elgondolkoztam egyetem után milyen lenne dolgozni valahol... Aztán belegondoltam jobban és szar... utána megint jó lenne... és ez rohadtul bosszant, hogy érzem hogy valami nagyon zavar, de nem jövök rá ezt is mi okozza..


Megjegyzés: Én arra is gondoltam, hogy mivel nem akarok bizonyos közegbe tartozni emiatt nagyon megutáltam a műveletlen paraszt/bunkó/negatív embereket - akik egymásba a szart keresik-... és így bármihez a hozzáállásom szar mivel mindenhol vannak emberek akikről nem tudom milyenek, de már előre úgy gondolom, hogy tuti azok a tipikus "egoista" félék .. Vagy ez marhaság?


Nagyon megköszönném ha valaki segítene ezügyben. A mostani napjaim nagyon nehezek emiatt..


19 / Férfi



2013. máj. 21. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez egy nagy zagyvaság. Felnőtt kor elején vagy és nem tudsz mit kezdeni a gondolataiddal, keresed ki is vagy, ki is legyél. Szerintem az zavar a legjobban, hogy magadtól kell kitalálnod mit tegyél, mi legyen a következő lépésed és most senki nem mondja meg, felnőttél, neked kellene tudni, hogy mit akarsz, de nem tudod és vársz valami lökést.
2013. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ne haragudj, de ez egy nagy zagyvaság."


Az első válaszolótól idéztem. Ez így igaz. Viszont majdnem mindegyikünk agya így néz ki. Főleg egy tinédzseré. Folytonos útkeresés, bizonyítás, csalódás. Öcsém, nincs neked semmi bajod. Ahogy szokták mondani, majd kinövöd. Addig is feküdj neki valamilyen elfoglaltságnak, sportnak, tanulásnak ( vagy így együtt mindnek), szerezz barátokat. Hidd el, a többiek is így éreznek. Sok sikert.

2013. máj. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!