Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az, hogy reggelenk...

Mitől lehet az, hogy reggelenként úgy viselkedek mintha nem is én lennék?

Figyelt kérdés

Egyszerűen idegbeteg vagyok, van hogy már remegek a dühtől. Az utamba kerülő emberekkel nagyon csúnyán bánok, minden apróság miatt kiabálok, de komolyan nem birok magammal. Anyukámat a múltkor úgy megbántottam, hogy elsírta magát...

Kb délelőttre sikerül megnyugodnom, onnantól semmi bajom nincs, attól eltekintve, hogy egész nap lelkiismeret furdalásom van a reggeli viselkedésem miatt.Amúgy egy csendes, zárkózott lány vagyok, de reggelente még vadidegen emberekkel is képes vagyok nekiállni veszekedni. Néha úgy érzem verekedni/gyilkolni is tudnék.. Nagyon rossz. És az a legmegdöbbentőbb, hogy így kelek, pedig még csak álmodni sem szoktam semmit, 8 órát alszok és semmi bajom sincs lefekvéskor sem. Mit tegyek, mitől lehet ez?

20/L


2013. máj. 23. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Haha, ismeros a helyzet :)

Es sajnos nalam is megtanulta a csalad, hogy reggelente hozzam inkabb ne szoljanak.

Uton a suliba a buszon le tudtam volna szurni embereket, csak azert, mert nem ugy kapaszkodott, ahogy nekem tettszik. Olni tudtam volna a tekintetemmel es anyut is, baratnot is sirasig sertettem anno egy-egy ilyen reggeli bunkosagommal :(


Aztan lassan elmult a dolog. Segitett, hogy elkoltoztem otthonrol (raadasul kulfoldre, Anglia au-pairkedes) es reggel a gyerekekkel nem jatszhattam ezt el es qrva nehez volt de megeroltettem magam, hogy amig setaltunk a suliba (3 fiuval minden reggel kb. 20 perc a suliig) addig jopofiztam nekik, probaltam haverkodni veluk. Az elejen eleg furan jott ki a dolog, volt nem 1 nem 2 kinos pillanat, de a sok gyakorlas segitett es belejottem, es par honap utan mar mi voltunk a legjobb haverok es vegig rohogtuk a reggeli setakat, delutan meg a nyakamba maszva vittem oket haza.


Szoval onfegyelemmel, akaraterovel es sok-sok gyakorlassal nekem sikerult.

A sok reggeli kedveskedes gyakorlasat olyan bravurosan elsajatitottam, hogy mostmar oszinten kedves tudok lenni az emberekkel, sot, neha meg beiktatok egy "mosolyogjunk idegenekre" akciot is, mert eszmeletlen milyen pluszt tud adni, amikor visszamosolyognak rad.


34/N

2013. máj. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanez vagyok. Reggel ébredés után senki nem szól hozzám itthon, mindenki elkerül, mert egyszerűen robbanok, konkrétan én kötekszem, ha csak meghallom a másik hangját már remegek és igen, nagyon csúnyákat gondolok...

Viszont 2 éve rájöttem mi okozza a "tüneteket" nálam.

Mindig ideges vagyok, ha éhes vagyok, de reggelente ugye, az alvás után, már nyilván valami olyan kémiai folyamatok dúlnak bennem, hogy nem egyszerűen ideges vagyok, hanem robbanásra kész, mint egy bomba.

Szóval minden nap az első az, hogy húzok a konyhába tök morcosan, megkajálok, elszívom a napi első szál cigit és utána már lehet hozzám szólni. Még a kutyákat is úgy neveltem, hogy csak reggeli után viszem őket sétálni, mert azelőtt, mikor még kaja előtt vittem le őket, velük is durvább voltam és ki akartam nyírni a szemben jövő embereket. :)

Most tök jó. Csak azt a pár percet kell kibírni, amíg eljutok a hűtőig, majd vissza az ágyba, kezemben a kajával.

28/L

2013. máj. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alváshiány és a kipihenetlenség okozhat idegességet reggelente.
2013. máj. 24. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Húúú köszi!! Jaj de jó, akkor nem vagyok/leszek valami skizofrén tömeggyilkos :D Mondjuk én reggelente nem szoktam enni, mert nem vagyok éhes, nem kívánom a kaját, csak 10 óra körül. Lehet ez a gond...
2013. máj. 24. 09:22
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Sajnos én sem igazán kívánom reggel a kaját. Szabályosan le kell préselnem magamba. És nem is minden megy le, például valami "szárazabb" tuti nem. :) Így aztán maradnak a gabonapelyhek tejjel, azok ugye könnyen csúsznak. Mindössze fél bögrényi adagot tudok magamba lepréselni reggelente, de ez is segít. Komolyan mondom, óriási a változás. Kaja előtt még a gondolataim is "gonoszak", utána viszont hirtelen minden beáll normálisba. :)

2013. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyerekek ez nem normális. Én is ilyen vagyok,de szerintem ez tarthatatlan. Én nem bírom már ezt elviselni. Szerintem nyilvánvaló,hogy ennek valami egészségügyileg magyarázható oka van. Nyilván összefüggésben van valamilyen táplálékkal (éhségérzetnél is valóban hasonló,de inkább az alváshoz kötném - valamit alvás közben termel vagy nem termelhet a szervezetem,mert ha 10percre szundikálok el is ideggörcs leszek). Tuti valamilyen vitamin vagy valami gyógynövény megoldást jelenthet. Keresem....
2015. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Huh, én büszkén kijelentem, azóta már meggyógyultam! :) Már csak néha-néha esek vissza ebbe az állapotba. Amin én változtattam : kevesebbet alszok(nem direkt, munka és egyetem mellett, általában csak 6 órákat sikerül aludni, valamint állandón jár az agyam, kevesebb a fölös energiám)

Abbahagytam a fogamzásgátló tabi szedését.

Elköltöztem otthonról, egyedül élek, a reggeleim tök nyugisak, mivel nem háborgat senki :D

Ami még lehet, hogy közrejátszhat, hogy utáltam iskolába járni, az osztályomat se szerettem és lehet, hogy a tehetetlenség miatt is morcos voltam, hogy már megint menni kell.... már ehhez hasonló rossz érzéseim nincsenek amikor munkába indulok, hála istennek :D

2015. márc. 10. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!