Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az EKG vizsgálat jó lett,...

Ha az EKG vizsgálat jó lett, akkor szervi bajom nincs?

Figyelt kérdés
Multhéten éjszaka kikellett jönniük az ügyeleteseknek,mert rám jött egy roham, akkor már bő két órája tartott.Megvizsgáltak ,minden rendben volt,vérnyomásom 130/90, ka ptam nyugtatót megnyugodtam, viszont tegnap megint rám jött a hülye kávétól szerintem és most megint furán érzem magam,egyfolytában figyelem a pulzusom fulladok néha szúr a mellkasom,izzad a tenyerem egy kicsit,és most újra azthiszem,hogy valami komoly bajom van.

2013. máj. 27. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez inkább pánikroham lehet, főleg hogy nyugtatóra jobban lettél, kávét egyáltalán ne igyál és nem ártana ha elmennél jógázni, és igyál nyugtató tea keveréket.
2013. máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valamiért a háziorvos nekem is mindig 130/90-et mért... Aztán már annyira rosszul voltam, ohgy bejelentkeztem egy kardiológushoz, a 24 órás vérnyomásmérés óta (amin bőven voltak 160-170 közötti értékek, de 130 nem igazán) vérnyomáscsökkentőt szedek. Én nem mondom, hogy nem magas a vérnyomásod, de nem árt ha elmész 24 órás vérnyomásmérésre is.
2013. máj. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nem mondom, hogy magas*
2013. máj. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 dani900 ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg nem szervi eredetű.

De, akkor tudod, hogy el kéne menned pszicho-dokihoz is?

2013. máj. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy csak egyetlen szerved lenne...

Sorolom neked: vese, máj, epe, gyomor, tüdő, hasnyálmirigy, érrendszer, nyirokrendszer. És ezeket az EKG nem is látja. Úgy hogy van miért aggódni...

2013. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ez volt, halálra pánikoltam magam, nehéz légzés mintha valaki rajta űlne a melkasomon, stb. mint a te tüneteid.

Egyik pillanatban jól vagy nézed a tv-t, aztán beüt a nagy roham, vagy álmodban, szar érzés.

Igaz nekem legalább egy éves fokozott mindennapi stressz, és komoly szorongás volt az előzménye.

elmentem a háziorvoshoz, ő átküldött a kardiológushoz, átsétáltam és kb 20 perc után kiderült hogy egy olyan elváltozás van a szívemben ami hajlamosít a szorongásra félelemre, szóval a pánikrohamra.

Kéthegyű bilentyű prolapsusnak hívják, kicsit belóg a szívbillentyű, 1-1,5mm és ilyen hülye tünetehet okozhat.

A férfiak 10 százalékánál, a nőknél valamivel több.

Amúgy semmi baj nincs, ezzel úgyan úgy tudok élni mint mindenki más.

Javaslom hogy menj el minnél hamarabb az orvosodhoz, és kérj kardiológusi vizsgálatot is, szív ultrahang stb.

Amúgy nekem a fulladásérzet emelte meg a vérnyomásom, ami a roham, szorongás egyik tünete, pihegés, sok kicsi lélegzet vétel, nyomás a melkason, azt eredményezte hogy a vérem ph-ja elsavaodik, és az agy azt hiszi ilyenkor, hogy terhelés alatt van a szív, ezért külömböző kémiai anyagokat választ ki hogy emelje a pulzust, vérnyomást, ez egy ördögi kör.

A magas vérnyomás ha nem kezelik nagyon veszélyes is lehet, belső szervek, vese megsínylik.

Én személy szerint nyugtatót szedek, és vérnyomás karbantartókat, igaz ez kb még csak 2 hónapja tart, de remélem hogy nem fog sokáig tartani.

A rohamokat meg megtanultam kezelni, nehéz de az elme a legnagyobb orvosság, tudom hogy milyen érzés a halálfélelem, a rettegés hogy valami bajom van.

A legfontosabb hogy kivizsgáltasd magad, labor, melkasröngten, kardiológia, stb.

Persze nem vagyunk egyformák, és bármi más is lehet a baj, azért fontos az orvoshoz menned.

De a tüneteid tipikusan pánikrohamosak.

És ha minden rendben lesz akkor már az magában egy nagy nyugtató érzés.

2013. máj. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kérem szépen maga pánikol. Kérem szépen ne pánikoljon, nincs miért. Ha magának lenne oka pánikolni, észre sem venné, hogy alaptalanul pánikol. Maga hitelt ad egy olyan pániknak, ami alaptalan. Maga nem pánikol, magával elvan hitetve, hogy pánikol.

Felvázolnám érthetőbb módon...


[ELME] [GONDOLAT] [FOGADÓ FÉL]

Ismerje fel magában ezt a folyamatot!

Pl.

Jön egy gondolat "szarul vagyok". Itt vegye észre a kettősséget! Volt maga, aki fogadott egy gondolati formában egy információt, miszerint, maga szarul van!

Mielőtt ez az információ magát elérte volna, maga megvolt róla győzödve, hogy jól van! Tehát volt egy küldő fél, az elme, és van egy fogadó fél, maga. Nos, az már csak magán múlik, hogy ad-e hitelt az elme káprázatának, miszerint maga nincs jól. Az előtt teljesen jól volt, mi az, hogy most nincs jól?! Érti?

2013. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tegnapelőtt pont miután kiírtam ezt a kérdést szinte fél óra múlva jött egy komolyabb roham.:S Bekellett vennem egy szem nyugtatót,s minden a régi kerékvágásba tért vissza,teljesen jól lettem a hangulatom is.De valamiért nem tudom megmagyarázni az agyamnak,hogy nincs semmi baj velem,és igen, sokszor felteszem a kérdést,hogy ez előtt soha nemvoltsemmi baj, akkor most miért lenne?Remélem e bből minél hamarabb kitudok lábalni:S A biciklizés és hogy eljárok a közelbe dolgozni valamicskét segített,mert eltudtam terelni a gondolataimat. Amúgy nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 29. 11:03
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy megy, hogy megmagyarázod az agyadnak!!

Elsősorban fontos lenne az, hogy ne azonosulj magával az agyal! Persze egyébként ilyen formán nehéz megoldani a "problémát", mert sokatoknak nehéz lehet egyáltalán érteni azt, hogy miről beszélek "ne azonosulj"!

Ismerkedj meg a meditációval, sokat fog segíteni! Az összes benső feszültségedet levetkőzheted a segítségével, segít átélni az érzelmeket, a feszültséget. Ha elfogadóvá válsz ezekkel szemben, megbocsájtasz magadnak, másoknak, és megtanulsz a jelen pillanatban élni, akkor előbb-utóbb az a probléma, ami magát a pánik rohamokat szüli is felszínre kerülhet, és ezt újra átélve, esetleg megbocsájtva magadnak sikerülhet kiszedni a testedből.

Persze ha úgy érzed, hogy zöldségeket beszélnék, nincs kedved szórakozni vele, szedheted a nyugtatót is, vagy költhetsz jó sok pénzt terápiákra is, de a problémáid ott is magadnak kell majd megoldanod, a terapeuta csak segít ebben. Mozdulj el pár spirituális tanítás felé, bizonyítottan töredékére szórítja vissza a depresszióra való hajlamot, és úgy egyáltalában mindenféle betegség kialakulásának az esélyét csökkenti.

Csak pár név amire rákereshetsz, és sokat segíthet :

Byron Katie, Mooji, Eckhart Tolle, ők hárman elég érthetően beszélnek, van fent magyar feliratos, sőt magyar szinkronos videók youtuben, hidd el, ha egyszer megérted miről beszélnek megszünnek ezek a lelki problémák!

2013. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Először is egyébként meg kell történnie egy "felismerésnek", amikor tudatában leszel a tudatodnak. A tudatod nem a gondolatok, nem a vágyak, nem az elme. Hanem az ami ezt észre veszi, ami megfigyeli az egészet. Namost, ezt a megfigyelőt is megfigyelheted, ezt általában rendkíüli jókedv, és hatalmas hahotázás (a nevető Buddha) kiséri, mert ekkor válik világossá, mennyit szenvedtél életed során olyan dolgok miatt, amiről azt gondoltad, hogy te vagy... Szabályosan fizikailag megkönnyebülés az ezzel járó érzés, amikor hihetetlen mértékben válik semmisé a testben lévő feszültség, sokan ekkor úgy érzik, mintha repülnének. Gondolj bele mennyi feszültséget cipelünk magunkal egész nap akkor? REngeteget. Ez okozza nálad is a pánikot, még ha most nem is látod át, van valami probléma ami ezt kiváltja. Ezek a spirituális tanítások "golyó állóvá" tesznek a stressz és depresszió ellen. Használd, nem hókuszpók, szimpla pszihológia. Sok szerencsét
2013. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!