Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszicoterapeuta tenyleg segit?

Pszicoterapeuta tenyleg segit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Korzetim szerint es szerintem is szuksegem van ilyen nemu segitsegre! 30 eves vagyok, es rengeteg problemam van a szuleimmel, csak a ferjem es a lanyom ad erot, nagyon lelkiismeret furdalasom van.

Elfordulni nem lehet a szuleimtol, mert ongyilkossaggal fenyegetoznek, segitek anyagilag, ha kell valamit segiteni, megyunk, foiskolan tanulok munka mellett es eszik az eletem, hogy milyen hulye vagyok, ha nem sikerul. Nagyon szeretnek olyan jokedvu, mint regen de nem megy, csak segitseggel. Az lenne a keresem, hogy van kozuletek olyan itt, aki jart ilyen szakembernel? Segitett? Persze mas valasznak is orulok, es elore is nagyon megkoszonom! :)


2013. máj. 28. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

A pszichoterapeuta abban tud segíteni, hogy helyén kezeld a dolgokat, de megoldást neked kell találnod a problémáidra.

Úgy tekintsd, hogy a pszichológus/pszichiáter csak egy mankó, de a gyógyulást neked kell elérned.

2013. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszomom szepen! Mar csak az a kerdes, hogyan...
2013. máj. 28. 13:55
 3/6 dani900 ***** válasza:

"Elfordulni nem lehet a szuleimtol, mert ongyilkossaggal fenyegetoznek"


Amikor ilyet mondnak, akkor érzelmileg zsarolnak, nem lesznek öngyilkosok, csak tudják, hogy ezzel tudnak maguk mellé láncolni. Ez önzőség. Szeretet nincs benne.

Te miből érzed, hogy ők a szüleid?

2013. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Inkabb gondoskodas.. Mert felneveltek ugy, ahogy. Kozelessegnek tartjak, szerintuk ez a dolgom.
2013. máj. 29. 06:58
 5/6 dani900 ***** válasza:

Tehát, önző módon neveltek maguknak egy gyereket, hogy mikor majd megöregszenek legyen egy szolgájuk, és az nem érdekli őket, hogy neki milyen érzés, hogy irányítják, csak az a fontos, hogy nekik jó legyen.


És, véletlenül te lettél az, attól függetlenül, hogy megkérdeztek volna előtte, mielőtt megcsináltak, hogy akarsz-e ilyen sorsot.


De, a te esetedben sztem segítene a terapeuta, ha ezt a "ennyivel tartozol" dumát el is hiszed.

2013. máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen!
2013. máj. 30. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!