Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi alapján válasszak nevet...

Mi alapján válasszak nevet magamnak?

Figyelt kérdés
Multiplex személyiségzavarban szenvedtem. Minden személyiségemnek külön neve volt, és szeretnék egy sajátot, mert az eredeti nevemet utálom!. Egyik hamis nevet sem akarom többé használni! Milyen szempontok alapján keressek újat? Régen mindig a nevek által akartam más lenni, feltűnni, kitűnni, hála istennek már eljutottam odáig, hogy elfogadom magam olyannak, amilyen vagyok. Egy szép, egyszerű név is megtenné.

#név #multiplex személyiségzavar #mi alapján. válasszak
2013. máj. 28. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Régen az emberek a foglalkozásukhoz, lakhelyükhöz választottak vezetéknevet, a keresztnév meg apáról fiúra szállt, de sokszor ízlés kérdése is.

Pl. Balatoni Attila, Füredi Péter, Asztalos Mátyás, Bíró Ákos, Budai András.

2013. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak egy keresztnevet szeretnék...
2013. okt. 23. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvasd végig az anyakönyvezhető nevek listáját, és válaszd azt, amit hozzád illőnek érzel. Vagy ha nincs ilyen, írj listát a szerinted szép hangzásúakból, és válassz a listáról. Mondjuk szempont lehet a jelentése, hogy ismersz-e mást, akit úgy hívnak, a hangzás, a betűk, bármi. Jó dolog magadnak nevet választani. :) Nincs még ötleted?
2013. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ötlet az van...a Kira és a Réka között lavírozom.
2014. máj. 1. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!