Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki elmagyarázná?

Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés , de sok helyen olvasom hogy valaki hangulatingadozás miatt nem tud tanulni / dolgozni stb, és mivel nekem semmi ilyen gondom nem volt még eddig ezért nem telejsen világos és kíváncsi lennék hogy pontosan mint takar
2009. okt. 5. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:

A komolyabb hangulatingadozás általában a depresszió jele.

Ha váltakozik a lehangoltság az extrém feldobottsággal, az már bipoláris depresszió.

2009. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerek egy ilyen valakit, nehéz vele együtt élni, kiszámíthatatlan, hogy kedves, szívélyes, vagy dühöngő, sértegető. De végülis orvoshoz (vagy pszichológushoz?) fordult, kap gyógyszert, és most nagyon rendes. Egyébként meg főiskolai végzettsége van, a munkahelyén helytáll, és szeretik.
2009. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sem tudok, de Én így érettségiztem nincs rá megoldásom sajnos.. 21/F
2009. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy pár napig, 1 hétig azt érzi az illető amit te, azaz kiegyensúlyozott, elégedett az életével, akár még boldogságfélét is érez. Aztán egyszer csak elkezdi érezni, hogy vmi nagyon nem oké, még az is lehet h fizikailag is egyre rosszabbul lesz. Aztán mondjuk másnap világfájdalommal kel föl, aminek korábban örült az szinte semminek látszik, csak a kilátástalanság uaralkodik el rajta. Ami miatt ugye nem érez ösztönzőerőt h tanuljon vagy bármit is csináljon. Aztán ez egyszer csak elmúlik (2nap jobb esetben). Néha viszonylag hirtelen, néha fokozatosan. stb. stb.
2009. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat főleg az utolsót
2009. okt. 8. 19:02
 6/8 anonim ***** válasza:

hát igen, a tapasztalat :)

(utólsó voltam)

2009. okt. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Akkor szerintem én is ilyen vagyok. 2 perce annyira lehangolódott voltam, hogy letudtam volna valakinek harapni a fejét, most meg boldog vagyok:D Ez borzalmas:S
2010. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2009-10-08 16:02-es válaszoló vagyok!

Ez most nagyon ijesztő, vagyis kb nem semmi!

Jöttem haza, és pont a hanugulatváltozásaimon gondolkoztam :D, ami az elmúlt 3 napban katasztrófa volt, eszembe is jutott, hogy válaszoltam erre a kérdésre, végig is gondoltam, hogy mit is írtam, erre most pont fölülre került a megválaszolt kérdéseim között :D:D jó ez lehet h másnak nem olyan nagy szám, de amikor ilyen dolgok történnek, tényleg úgy érzem, hogy semmi sem véletlen (és ilyenkor örülök a fejemnek :)


Amúgy ha érdekel, ez a 3 nap úgy nézett ki, hogy 1. nap világfájdalom, 2. nap kezdődő jókedv, 3. nap még talán magabiztosság is, és olyan béke érzés.

2010. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!