Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől vagyok depressziós,...

Mitől vagyok depressziós, illetve mért szorongok?

Figyelt kérdés
Ezek alatt azt értem,hogy úgy élek mintha egy üvegbúrával ellenék választva a környezetemtől,úgy érzem amit eddig könnyen megcsináltam most sokkal nehezebb.Memóriazavar,a rossz hangulat olyan szinteket ölt hogy már már az öngyilkosság is megfordul bennem.Semmilyen pozitív jövőképet nemtudok felállítani.Nem merek kezdeményezni,reagálni,kerülöm a konfliktusokat,a sikereknek nemtudok örülni,állandó pesszimizmus.Ezekhez kapcsolódik még a személyiségzavar.

2013. máj. 30. 22:22
 1/3 kennedyskid válasza:
Ezek alapján senki nem fog neked pontos kórképpel előállni, ezek eléggé általános tulajdonságok. Menj el egy dilidokihoz, hátha tudnak segíteni.
2013. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak mindig vidám, pozitívan gondolkodó ismerőseid? Próbálj meg minél több időt tölteni a társaságukban, még ha nem is vagy aktív. A negatív embereket (pletykásokat, rosszindulatúakat) kerüld, a negatív hatásokat (TV, rádió, gyilkossággal teli filmek) zárd ki az életedből.

Próbáld összegyűjteni, leírni, miért lehetsz hálás az életedben, és azt is, mire vágysz, mit szeretnél elérni. Ebben sokat segíthetnek a felnőttképzés nagy mesterei, pl. Brian Tracy, a youtube tele van hanganyagaival. Nagyon fontos, hogy legyenek céljaid, vágyaid, ezek adnak értelmet az életnek és kitartást a mindennapokhoz :-)

Ha nem sikerül összeírnod a céljaidat, vagy úgy érzed, semmi sem lelkesít, kérdezgess másokat, hogy ők mit szeretnének elérni az életben, miben látják életük értelmét...

Jobbulást Neked!

2013. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hogy mit szeretnék? Elsősorban,hogy a családomban ne legyen óriási és állandó feszültség.

Amikor apám hazajön ne szentségelés meg ku*vaistenba*szamegezés legyen,mert egésznap az megy(alkoholista).

A testvérem súlyos autista,nem tud beszélni,adja ki magából az artikulálatlan hangokat,vokalizál,sztereotípiák,repked stb...tehát van testvérem de nincs.Rendkívül kiborító 13 éve így élni.

Az anyám kezd megbolondulni tőle mert éjszaka nem alszik a tesóm rengetegszer.Iskolába járok még ami a legnagyobb stressz az életemben.Tehát csederből vödörbe,mert elmegyek az iskolába hazajövök a pokoli környezetbe.Nincs párkapcsolatom ez is egy óriási probléma(úgy gondolom ezek mellé elférne egy normális,megértő barátnő(amit sajnos nem találok))elképzelhető hogy rendkívül negatív a kisugárzásom de ezen sem kell csodálkozni szerintem.Nincs pénzem se.Tehát egy rakás szerencsétlenség vagyok egy lúzer. 20/F

2013. máj. 31. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!