Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kényszerbetegség?

Ez kényszerbetegség?

Figyelt kérdés

Először is nem merem a szüleimnek elmondani h mi van...tehát erről a betegségről nem mondtam semmit,igaz vettek észre pár tünetet de nem,vették igazán komolyan.

Tehát vannak rossz gondolataim.Ezek olyanok hogy "mi lenne ha megtenném "mi lenne ha elmondanám" "mi lenne ha megütném" stb.De ezeket a cselekedeteket nem tenném meg soha.És attól is félek h a családommal történik valami.

Szval van egy rossz gondolatom és valamiért csinálok valamit h ne történjen meg pl.:Állandóan nézem menyi az idő,nézem h az ajtó be van e zárva h ne jöjjön be senki (tudom h be van zárva de valamiért mindig ellenőriznem kell)Akkor,van olyan is h a lábammal kell dobbantani,vagy megérinteni valamit,mindig bal kézzel,vagy amikor eszem rá kell harapjak a kanálra.Félek hogy elrontok valamit.Pl.:Nagyon féltem a dogától azt hittem h elrontom de csillagos ötös lett.Félek h hibázok,és bizonytalan vagyok egyes dolgokkal kapcsolatban.Félek h ha valamit mondok negatív lessz a válasz.

SZVAL MOST AKKOR EZ KÉNYSZERBETEGSÉG MIT TUDOK TENNI?VÁROM A VÁLASZOKAT!


2013. jún. 4. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

":Nagyon féltem a dogától azt hittem h elrontom de csillagos ötös lett.Félek h hibázok,és bizonytalan vagyok egyes dolgokkal kapcsolatban.Félek h ha valamit mondok negatív lessz a válasz. " ez szerintem nem az


viszont ez a kényszeres lábdobbantás, érintés...stb. ez igen. ha nem múltál el 18 nagyon könnyen tudsz keresni szaksegítséget. nyugodtan szólj otthon és kérj segítséget. vadasparkot ajánlom ott is foglalkoznak ilyennel.

2013. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam is pont ezek a tünetek vannak! én voltam dokinál, ezt állapították meg: Disztímia

[link]

2013. jún. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amiket írtál, utalhatnak kényszeres cselekvésre és kényszeres gondolatokra. Nyugodtan menj el, akár a körzeti orvoshoz is, mond el neki ugyanezt, és ő tudni fogja, mi a további teendő.
2013. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
13/L
2013. jún. 4. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Annak is lehet a tünete, de nem biztos, hogy ezt a diagnózist fogod kapni. Mindenestre jó volna, ha minél előbb elmennél egy szakihoz (gyerekpszichiáter), mert a kezeletlen kényszeres tünetek úgy szaporodnak az ember lelkében, mint a gomba eső után.


Nem lehet akarattal és erővel eltüntetni őket, csak egy (rövid) ideig kordában tartani, és az is nagyon sok belső (pszichés) erőt vesz el az embertől.

2013. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!