Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék egy kénysze...

Hogyan segíthetnék egy kényszerbeteg barátnak?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, van egy közép iskolás "kis barátnőm".

Kerekesszékes a leányzó, 17 éves, egy teljesen normális szakközép iskolába jár, ahol totál kicsinálják szegényt, egy totál elmaradott felfogással bíró osztály, tanárok stb.

Szegénykém tisztaságmániássá vált, ami a fürdési módszereiben mutatkozik meg, valamint, hogy undorodik mindentől és mindenkitől ami idegen. A szülei már kértek időpontot orvoshoz, de annyira szeretnék segíteni neki. Alig van barátnője, vagyis nincs is, rajtam kívül, olyan akivel igazán mélyen eltud beszélgetni. Mit tanácsolnak azok akik értenek ehhez, voltak már hasonló helyzetben? Kérdezzetek ha plusz infóra lenne szükségetek. Nagyon szeretnék segíteni neki, ha csak egy kicsit is... :(



2013. ápr. 6. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nem azért,de nekem elég rosszul esne,hogy undorodnak tőlem,de végül is úgy nem foglalkoznék vele,hisz tudnám,hogy beteg!Gondolom az osztálytársai ezért nem szeretik,mert undorítónak tartja őket,nekik meg szarul esik!Orvos kéne neki
2013. ápr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

23:11es

Értesz a dologhoz vagy voltál hasonló helyzetben????

Félre érted,

nála azért alakult ki ez az egész, mert mozgássérült, és egy olyan suliba jár, ahol ki van alakítva az ilyen diákok számára a közlekedés, de amúgy teljesen normális emberekkel körülvéve, Ő is normális, viszont csak segédeszközzel tud járni, lassan, nagyon lassan, segítségre szorul, az osztálya totál befásult gondolkodású mai idiótákból áll, és ahelyett hogy segítenének, bántják, lelkileg, egyszerűen egy év nem lenne elég ahhoz, hogy leírjam min ment keresztül már ez a szegény leányzó ebben az iskolában. És ez az egész lelki dolog nála itt jött elő, hogy tisztaságmániás lett, órákig fürdik, szinte véresre vakarja magát, ez az eset, hogy "undorodik mindentől mindenkitől ami idegen" nem az osztálytársaira vagy rám vonatkozik, őket ismeri, MONDOM idegen!!!!!

Kérlek ne pofázz olyanba amit nem is értesz, ne szólsz hozzá többet a kérdésemhez. IGAZI tanácsokra várok. És még ha nem olvastad volna, már van időpont az orvoshoz, de mint egyedüli barátja, segítenék neki, de szerintem hiába papolok neked, ezt úgysem fogod fel, a válaszod alapján...

2013. ápr. 7. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!