Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért bánnak így az anorexiáso...

Miért bánnak így az anorexiásokkal?

Figyelt kérdés
Nos, pszichiátrián láttam, hogy 1-2 anorexiás lánynak turmixot kellett ennie, de ők nem akarták, és "büntetésképpen" kettőt adtak eléjük. Ez milyen logika, hogyha egyet nem esznek meg, akkor kapnak kettőt? Miért a súlyon akarnak változtatni, és nem az életfelfogáson?
2013. jún. 8. 05:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre, hogy nemigen isznak, ha hoznak mégegyet, ha nem, így maradt nekik az infúzió. :/
2013. jún. 9. 03:42
 12/19 anonim ***** válasza:
És komolyan nem képesek mit kezdeni velük? Vagy ez csak a kezdeti szakasz amikor 2 csodaturmixszal traktálják őket, aztán idővel történik valami változás? Vagy ez így általában végleges, józan ész elszállt, térden lőtt ló nem fut tovább?
2013. jún. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Bent voltak akkor már hetek óta, és a szüleikkel sem találkozhattak (gyermekpszichiátria), amíg nem híztak (vagy nem értek el) X kg-t.
2013. jún. 9. 08:35
 14/19 anonim ***** válasza:

Igen haladó szellemű és hatékony GYÓGYÍTÁSNAK tűnik ez :D


Hát eddig csak érintőlegesen foglalkoztam a pszichiátria intézményével, és nem volt róla jó véleményem, milyen fura hogy ha többekkel beszélek róla ez akkor sem változik..

2013. jún. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
én anorexiás vagyok, voltam kórházban és engem is etettek mert azt mondták csak akkor mehetek haza... ennyi... most már itthon vagyok és gyógyulok...
2013. júl. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Annyira szabadulni akar az ember, hogy még a pszichés betegséget is félreteszi.


Ma hallgattam egy interjút Szendi G.-vel, a pszichiátriát is érintették. A börtönök példáján indult az intézmény felvázolása, kitértek arra hogy NINCS független ellenőrzőszerv, és ha valaki betéved azt erőszakkal bent tarthatják. Mert csak, nem értem egészen hogy hogyan. De már-már kíváncsi vagyok rá annyira hogy elmenjek és beszámoljak nekik a szellemekről. !!

2013. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még valami. :D Ugye volt az épületben egy büfé, ahova lemehettünk vásárolni. Egyszer az egyik anorex leányzó vett egy joghurtot, hűtőbe tették, és mikor meg akarta enni, közölték, hogy turmixban kapja meg. Tökre megsajnáltam, hogy végre enne valamit, de nem engedik, helyette marad a sajtszagú cucc (joghurttal felöntve).
2014. jan. 1. 18:07
 18/19 anonim ***** válasza:
Szegény... :(
2014. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hmm ismerős ez a módszer valahonnan.. Honnan is? hmm.. Jaa megvan. A Vadaskertből. -.- elmondjam, hogy mik vannak még? Olykor bezárnak egy szobába "ágynyugalom" címmel 1 hónapra, és csak levéllel kommunikálhatsz a szüleiddel, amíg el nem éred azt az X kilót (kb 16-os bmi-t és akkor hazamehetsz) Míg a többi beteg 1-1 hétre megy be, addig az anorexiások hónapokat is eltölthetnek bent, és nagyon lekezelőek... Külön asztalhoz ültetnek, mellém egy ápoló is beült és folyton beszólogatnak, hogy nagyobb falatokat egyél, ne kend le a vajat a széléről, ne tedd keresztbe a lábad(?)..stb. És még sorolhatnám.. A vicc hogy ilyenkor még inkább már csak azért is ellenállsz, mert ezt váltják ki belőled.. Minden reggel a mérés előtt megszívod a vízcsapot, hogy több legyen a súlyod, de közben meg titokban edzel, hiába vagy kiírva pihenőre, és hiába jönnek be a szobádba ellenőrizni, hogy nem edzel e, még is megteszed..(Nem tudom én lehet, hogy nem csaltam volna és nem álltam volna ellen, hogyha emberként bánnak velünk.. De nem.)

Persze nyilván életben akarnak tartani, de ez nagyon rossz módszer. ( Ha nem a Vadaskert volt, akkor bocsi, csak onnan van tapasztalatom)

2014. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!