Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem teszi tönkre a fogyókúra...

Nem teszi tönkre a fogyókúra az anyagcserémet? Hogyan fogyjak gyorsabban? Hálás vagyok minden válaszért, javaslatért!

Figyelt kérdés
A bmi-m 26, (22-24nek kéne lenni), és ezért elkezdtem fogyózni. Mivel eddig már sok fogyókúrát kipróbáltam, és egy se használt igazán, úgy döntöttem, ezennel "drasztikusabb" módszerekhez nyúlok. Reggelire eszem egy szendvicset, utána kb 5ig megeszek vagy egy joghurot vagy egy kis gyümölcsöt, és utána 4-5 körül negyed adagnyi melegételt eszem. Hat óra után már nem eszem. Azt hittem, hogy ettől gyorsan le fogok fogyni, viszont eddig 2 hete csinálom és 2 kilót fogytam csak le. Mozgok is mellé. Hogyan tudnám meggyorsítani a dolgot, de ami fontosabb: nem teszem közbe tönkre az anyagcserémet?? Mert azt hallottam, hogy aki egy ideig koplal, annak beáll a szervezete "raktározó" üzemmódba, és onnantól kezdve már amit megeszik, rögtön elraktározza, azaz sokkal hízékonyabb lesz. Hogyan tudnám ezt elkerülni? Rettegek attól is, hogy a fogyástól megritkul a hajam, csúnyább lesz a fejbőröm. Biztosra veszem, hogy nem leszek anorexiás, de nem is szeretnék semmi féle "problémát" a fogyókúra hatásaként. Mi a véleményetek, jól csinálom, mennyi a gondok esélye, hogyan csináljam h gyorsabban fogyjak? Kérlek válaszoljatok! :)
2009. okt. 8. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Probalj mindennap 2 l vizet meginni, tea is lehet de persze cukor nelkul!! Mondjuk gyumolcstea. A koffeinra figyelj, nehogy tul sokat igyal es meg ejjel is tancikalj, ne birjal aludni. Mozogjal minel de minel tobbet! Semmi cukros, semmi pekaru, semmi udito es rengeteg mozgas. Mindegy mi, csak mozogj!
2009. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! :) Esetleg az anyagcsere-károsításról(?) tudsz valamit? :P
2009. okt. 8. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon keveset eszel, pont azért raktároz a szervezet, mert nem kap elég tápanyagot. A heti egy kiló fogyás teljesen normális, de a heti fél kiló is. Nem kell sietni a fogyással, 24 BMI-re lefogyni 26-ról nem olyan nagy dolog, hogy sürgős lenne. Ne egyél édességet, fehér kenyérféléket, zsírokat, mozogj, ettől hosszú távon egészségesen lemegy az a pár kiló anélkül, hogy több jönne vissza. Sokkal több zöldség-gyümölcs kell, nem napi egy adag.
2009. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A zöld tea jó fogyasztószer.

Viszont semmiképp ne koplalj.

Az tönkreteszi az anyagcseréd.Zsír mentes ételek és mellé ZÖLD tea.

Nekem hatásos volt.

2009. okt. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok sikert a fogyáshoz! :)
2010. jún. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!