Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet depresszióböl kilábalni...

Lehet depresszióböl kilábalni öngyógyítással? Hogyan?

Figyelt kérdés
nem biztos hogy az öngyógyítás rá a legjobb szó, de a lényeget remélem kifejezi..
2013. jún. 17. 03:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen.De azt ne kérdezd,hogyan. Egy nagyon jó pszichiáter tanított nálunk, Ő mondta,h pánik betegséget,depressziót lehet gyógyszerek,hosszú kezelések nélkül is gyógyítani. Van olyan eset,h valaki 1 alkalommal jelenik meg pszichiáternél és ez olyan kezdő lökést ad,amivel aztán "meg tudja gyógyítani magát". Szerinte ehhez,nagyon-nagy fokú érzelmi intelligencia szükséges.
2013. jún. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ötféle depresszió van.

1. Depresszív hangulat, nem betegség, házilagosan gyógyítható.

2. Enyhe depresszió, pszichoterápiával gyógyítható.

3. Depresszió maior. Gyógyszerrel tünet mentesíthető, pszichoterápiával gyógyítható.

Különlegesek:

4. Gyermekágyi depresszió, pszichoterápiával gyógyítható.

5. Mániás depresszió, gyógyszerezés szükséges, a pszichoterápia hasznos.


Láthatod a különbségeket, Nálad miről van szó?

2013. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

látom.. :)és köszi..

na ha még valaki a hogyanra válaszolna, azt megköszönném..

2013. jún. 17. 09:35
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem depresszió maior volt feltüntetve a zárójelentésemen,gyógyszert is kaptam,de pár hét után abbahagytam. nehéz ezt elmagyarázni,ahogy neked megfogalmazni,mert igazából sz.rt se csináltam, csak valahogy éltem tovább az életemet. persze antidepi nélkül volt hogy beszedtem 20 frontint, csak úgy unatkozásból,meg hasonlók,de még mindig itt vagyok. nem mondom hogy 100%-os vagyok,mert még most is vannak depresszív pillanataim,de gondolom leavanzsáltam magam az 1.es szintre
2013. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha magad állapítottad meg, akkor még az is lehet, nem is depressziód van. Mi vagy Te? Pszichiáter?
2013. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"gondolom leavanzsáltam magam az 1.es szintre"

Igen, az is lehet. Valahol olvastam, hogy az összes pszihciátriai kórkép, kezelés nélkül, a tünetekkel együtt, leavanzsálódik egyszerű nyálcsorgós, bambatekintetű egyedekké.

2013. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

sok sikert neked!

en nem mondtam hogy depresszios vagyok basszus... -.-

2013. jún. 17. 12:57
 8/11 anonim ***** válasza:

fhu...

most a "mi vagy Te" kérdés nekem, vagy a kérdezőnek ment? 3 hétig voltam pszichiátrián, tudnék mesélni. érdekes módon akkor lettem jobban,amikor kikerültem onnan,és többé nem szedtem gyógyszereket.hmmm,nahát, az öngyógyítás mégis lehetséges?

2013. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

szerintem az nekem jott :D

de amugy ugyes vagy.. es nem semmi hogy a bogyokat is csak ugy letetted.. :)

2013. jún. 17. 13:08
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
utálom az ilyen kötekedő f.szkalapokat, akiknek ilyen problémájuk még az életben nem voltak,de azért olvasott sz.rságokból nagyon tudnak okoskodni
2013. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!