Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért okosabb az egyik ember...

Miért okosabb az egyik ember mint a másik?

Figyelt kérdés

Itt most arra gondolok hogy például iskolában is gyakran előfordul h valakinek elég odafigyelni órán és másnap simán megír egy 4es dolgozatot, míg mondjuk egy másik tanulónak ugyanolyan háttérrel és ha ugyanúgy figyel mégsem tud másnap tanulás nélkül csak mondjuk 2est írni. És ez az életkor előrehaladtával jobban megfigyelhető hogy "egyik hülyébb mint a másik" csúnyán mondva.

Meg hogy lehet egyik embernek jobb a memóriája mint a másiknak? Mert az bizonyított tény hogy a háttér, az illető nevelése nagyben közrejátszik. De miért van hogy ugyanolyan alapokkal az egyik ember mégis okosabbnak mondható mint a másik?


2009. okt. 11. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

gondolom a születés

és a gyermek anyaméhben való fejlődése

is befolyásolja ezt

2009. okt. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ez öröklött dolog szülöktől nagyszülőktől származik.
2009. okt. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek igazából nagyon sokféle összetevője van. Kezdve a genetikától, a környezettől, hogy milyen hatások érik, mennyi inger éri, mennyit dicsérik, van-e lehetősége azt tanulni/csinálni, amit szeret... Én pl. mindig nagyon jó voltam azokból a tantárgyakból, amik érdekeltek, elég volt órán figyelnem és esetleg 1x elolvasnom és simán írtam 5-ös dolit. De ha valami kevésbé érdekel, azzal bizony görcsölhetek... De gondolom ezzel mindenki így van.
2009. okt. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Miért magasabb, szebb, erősebb, ügyesebb, mint a másik?

Miért jobbak az érzékszervei?

Ugyanezért. A genetikai különbségek és a hatások (nevelés, ellátás - pl. jobb ételek) - ezt a különbséget okozzák.

Amúgy lehet, hogy reál tárgyakból az egyik jobb - humánból meg a másik.

A harmadik meg jobb szívű, mint ez a kettő.

2009. okt. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Ez csak általánosba van így. Azután ezalapján szét kerül ki ki gimnázium szakközép szakmunkás. És általánosba se kell mindenkinek tudni amit egy gimnazista. Nem tudsz rajta változtatni sehogy. Nem leszel okosabb. Annyira okos egy ember kb mint a szülei. Mint ahogy külsőre is hasonlítanak úgy belsőre is. És mint ahogy te se tehetsz arról hogy a szüleid mennyire voltak okosak ők ugyanannyira nem tehetnek róla hogy az ő szüleiktől mit örököltek agyilag és így tovább szóval senki. Ezért nem kell annyira ajnározni a nagyokosakat mert nem tettek érte semmit csak okosnak születtek és a buták meg butának.
2009. okt. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elmondanátok az előzőt miért szavazta le mindenki? Mi nem igaz benne? A nem lesz okosabb azt úgy értettem hogy nem fog tudni könnyebben tanulni.
2009. okt. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem majdnem mindenki lehetne okasabb mint amilyen.

Szabad országban élünk azt tanulsz amit csak akarsz. Ha tanulási nehézséged van, akkor nehezebb helyzetben vagy. De arról is szólnak jó könyvek.

Persze valamit kötelező tanulni. Az iskolát utáltam. Rengeteg hiba van benne...



(Az előttem válaszolónak: Mert azt hiszed, hogy csak a genetika számít és semmi más.)

2010. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én csak annyit fűznék hozzá,hogy apám szakmunkás,közepes tanuló volt,anyu viszont elég butácska,8 általánost végzett(imádom,jó anya)két tesóm egyetemre jár,nekem is van egy érettségim,szóval okosabbak lettünk sokkal a szüleinknél és nagyszüleinknél is.Nem igaz,hogy a gyerek olyan okos lesz,mint a szülei.Apóso diplomás ember,a fia is,de a két lánya már általánosban is rossz tanulók voltak.
2010. ápr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az emberi agy ÁTLAGBAN ma is kb. olyan okos, mint az ősei úgy nagyjából 100000 éve. Alig pár %-ot fejlődött azóta.

DE! Nagyon nem mindegy az, hogy hogyan tanul!

Az ősember már képes lett volna Heisenberg relációkat tanulni - ha tanították volna. Ha ehetett volna eleget és meglettek volna a nyugodt körülményei, tanárai, tankönyvei.


Ha ezt biztosítják ma a kölöknek, akkor lehet belőle tanult ember. Ha csak a faluvégi iskolát biztosítják, akkor annyira lesz tanult. Ha pedig a szülei isznak minden nap és a Maunika sót bámulják, akkor ő is azt fogja.


Persze van, akinek jobbak a képességei másnak kevésbé - utóbbinak nehezebb lesz és jobban kell küzdenie. Na bumm: nem ő fog az LHC-ben dolgozni. Mindegyik mai normális ember képes egy felső iskolát elvégezni.

2010. ápr. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!