Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Balkézről jobb kézre szoktatta...

Balkézről jobb kézre szoktattak gyerekkoromban, visszaszoktassam magam?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Óvodában szoktatak balról jobbra.


Ahogy én tudom, ez neurotikussá teheti az embert.


idézet:


"mivel a balkezesek beszédközpontja fordítva működik, az átszoktatás következtében zavarok alakulhatnak ki: dadogás, diszlexia, diszgráfia, önbizalomhiány, krónikus fejfájás, hiperaktivitás, vagy ellenkezőleg, visszahúzódottság, de akár agykárosodás is."


Nálam óvodában dadogás volt.(jártam logopédushoz tehát már nem dadogok) Súlyos önbizalom hiányom van, és visszahúzódó vagyok.


Nos, visszszokjak, vagy sem?



2013. jún. 22. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy "két kezes" vagy? Egyébként,már mindegy szerintem.
2013. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiányod nem attól van, hogy most épp jobbkezes vagy, hanem attól, hogy a felnőttek gonosz szemét módon nem fogadtak el = nem szerettek olyannak, amilyen voltál, és ezért hiányérzettel (szeretethiánnyal, ami a legsúlyosabb hiány) éltél kicsi gyerekként, és az átszoktatás által ráadásul (fizikai) erőszakot szenvedtél el. Ha visszaszoksz, az önmagában szerintem nem elég. Ráadásul ha nem sikerül, még kudarcélményed is lesz. Arról nem beszélve, hogy ezzel lehet, hogy újra erőszakot követnél el - saját magadon.
2013. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oké. Oké. Azért buta gyerek nem vagyok. Nem tartom én sem valósznűnek, hogy a visszaszoktatással megoldom a problémát. Sőt, biztos, hogy nem. De esetleg segithet a probléma megoldásával. Ha meg nem sikerül, akkor ez van. Egy próbát megért.


A kérdés, hogy nem árt-e, ha megint bezavarok a kézváltogatással?


Sajnos nem vagyok két "kezes". Emlékszem mennyire utáltam az átszoktatást.

2013. jún. 22. 16:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Ártani nem fog, sőt jó, ha megtanulsz bal kézzel is írni.
2013. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nem árt!

Sok átszoktatott embernél nem jelenik meg semmilyen tünet, de soknál meg igen.

Azt olvastam egy szakértő könyvében, hogy felnőtt korban simán vissza lehet szoktatni magunkat bal kézre, csak elhatározás kérdése, az agyunk külön hálás lesz érte.

A gyerekeknél, még iskolás korban nem szerencsés visszaszoktatni, mert nekik a folyamatos elvárások és teljesítménykényszer miatt nem kell még plusz egy teher, de pl. egy nyári szünet alatt velük is lehet próbálkozni!

Labdát elkapni bal kézzel, bal lábbal rúgni, bal szemmel kukucskálni, és aztán rátérni a finommotoros, kézzel való apró-cseprő tevékenységekre.

Valószínűleg mindkét kézzel ügyes leszel, de visszahozza az eltemetett képességeket az, ha elkezded nagyon intenzíven használni a bal kezedet! Csináld!

2016. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A visszaszoktatás valószínűleg nem oldaná meg varázslatosan az önbizalomhiány- és visszahúzódási problémádat. Még akkor sem, ha emiatt lenne: de ugye az sem biztos, hogy emiatt van.


Érdemesebb lenne pszichológushoz járni, aki tud a konkrét problémán segíteni.

2019. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
pff mégis mi mástól lenne nála?
2019. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!