Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az okozhat-e agyi változást,...

Az okozhat-e agyi változást, ha gyerekként látod a TV-ben hogy ostorral vernek egy nőt?

Figyelt kérdés
Felidézed magadban a jelenetet, izgalomba jössz, "Királynak" találod az egészet, a NŐt kicseréled képzeledben a szomszéd lányra aki tetszik, a végén már el se tudsz aludni annélkül hogy ezt csináld?

2013. júl. 14. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem okozhat, mert a gyerek fel sem fogja mit lát. Az általad leírt eset pedig inkább elmebetegséget feltételez, tehát egy eleve hibásan működő elmét, az meg olyan, mint a szivárgó földgáz, mind1 neki mi csinálja majd a szikrát, előbb-utőbb felrobban valamitől.
2013. júl. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És mi van ha elmebeteg, és az évek során elemzi önmagát, rájön hogy elmebeteg, és retteg a tünetek romlásától? (Fő félelme teljes szexuális pszichózis)


Válaszod egyébként hasznos.

2013. júl. 14. 10:15
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Pszichológus megmondja, kikezelheti.


Normális tapasztalatok mellett ez egy átlagos embernél nem hinném, hogy kórossá válna. Ha otthon is erőszakosságot látsz, vagy téged is bántottak könnyebben lehetsz beteg. Amíg ténylegesen nem akarsz ártani senkinek, addig ez elég ártalmatlan érdeklődés. Külön társkeresők vannak hozzá. Ha ártanál másoknak jobb ha beszélsz szakemberrel, nem jelentenek fel (azért amit gondolsz nem lehet).

2013. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Igenis, ez egy traumaként beindíthat nála egy depresszióhoz vezető folyamatot. Ha ezt nem tudja leküzdeni és a környezete sem törődik a problémával, később már a pszichológus legyen a talpán, aki ezt rendbehozza.
2013. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor én olyan vagyok mint a BDSM közösség tagjai domináns, sub stb. vagy másmilyen. (Csak 1999-ben halottam a BDSM ről addig azt hittem én vagyok ilyen egyedül a világon.)
2013. júl. 24. 08:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Környezeteeeee? Majd pont ezt fogom elmondani anyámnak! Azt mondáni mint máskor: Hülye vagy!
2013. júl. 25. 14:43
 7/8 LeonBlack válasza:
68%
Szerintem az nagyon szép dolog, hogy küzdesz ez ellen. Van egy jelenet a Szegénylegényekben...az ütős...:)Amúgy szerintem sokkolhat olyan szinten akár egy filmjelenet is, hogy nyomot hagyjon, de valami előzmény is kell legyen az életben. Tehát ahogy írta is valaki, inkább csak amolyan katalizátor egy ilyen jelenet, de már gáz lehetett előzőleg is. Jó küzdést kívánok, nem lesz könnyű.
2014. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
76%
Szerintem sajnos igen, mert van, aki ettől gerjed be, ez okoz neki élvezetet. A fájdalom és az élvezetérzet határa közel van egymáshoz, így van, akinél ez egybemosódik, így kialakulhat a szadizmus, ahol az a lényeg, hogy a másik fél fájdalmát élvezi a szadista egyén. A másik fél "lehet" normális emberi lény, de lehet egy mazochista is, akinek a fájdalom okoz örömet, azaz, ha őt bántják.
2016. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!