Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék kimászni szorong...

Hogyan tudnék kimászni szorongásos pánikbetegségből?

Figyelt kérdés
2008. jún. 25. 14:12
1 2
 11/18 anonim válasza:
A legegyszerűbb ha orvoshoz fordulsz. Egy orvos 100%-ig biztos lehetsz, hogy tud majd segíteni. Szerintem kis böngészgetés árán biztos találni valamilyen oldalt ahol orvostól lehet kérdezni. Nem hiszem hogy ilyet magyar oldalon ne lehetne találni.
2008. okt. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Üdv! Lehet kérdezni a dokiktól, miért is ne. Az oldal amit írtatok tartalmaz egy csomó dokielérhetőséget, többek között e-mail címeket is. Gondolom simán le lehet velük beszélni a dolgokat. Persze nyilván nem ingyen sarlatánok, de egy próbát megér. Nyilván nem véletlenül adták meg.
2008. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Vannak pánikbetegségek amik leküzdhetők egyedül is de azt szerintem nem döntheted el magadnak hogy neked olyan tüneted van-e. Vagyis csak azt tudom ajáánlani hogy menj el dokihoz és ott kérdezd meg hogy mi tévő legyél. Ha viszont nem szeretnél dokival találkozni (én se vagyok oda érte) akkor keresd meg neten mivel rengetegen adnak tanácsot akár e-mailban is!
2008. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

Szorongásos pánikbetegség elég alattomos! Ne próbálj meg egyedül kilábalni belőle ez szerintem a legfontosabb!!!

Barátaid segítségét szerintem bátran kérheted ha viszont nem szeretnéd nekik elpanaszolni akkor tedd egy szakembernek ezt! De mégegyszer ne próbáld meg önkezeléssel az a legfontosabb!!!

2008. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én magam győztem le. A végén amikor jöttek a tünetek mondtam magamban hogy: ne légy hülye nincs semmi bajod, csak beképzeled magadnak stb. És már csak röhögtem a tüneteken. Aztán egy idő után már nem jöttek többet.
2009. aug. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Szerintem is kérj segítséget! A barátaid biztosan segítenek. Ez nagyon fontos. Amit még ajánlani tudok az a magnézium szedése. A magnézium hiány fokozza a szorongást. Én sokkal jobban érzem magam amióta magnéziumot szedek.
2009. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 egy.ember válasza:

Sziasztok.Jó olvasni arról,hogy nem egyedi eset az ember.

A magnézium dolgot megpróbálom.

Az Orbáncfű tea is nagyon jó hatású !

Nyugtatóan hat :) Jó érzés.Mostanában rájöttem,ha biciklizek akár szoba biciklin,az jó feszültség oldó.

Lefekvés előtt klasszikus zene,Bartók rádión esténként.

Próbáljátok ki,majd valamelyiket.

Nálam működik,és jó volt olvasni,hogy mások is voltak ebben,ez erőt ad,mert ha neki sikerült akkor nekem is.

Mindentől van rosszabb, én ezzel szoktam magamat biztatni.

Van,hogy rossz az idő,és akkor webkamera képeket nézek az interneten.Nagyon jó érzés :) pl:Lakhelyed Siófok,és látod a Debreceni webkamera képét a Nagytemplomot,és,hogy gyönyörűen süt a nap :) Ez üdítően hat.Régen mindent azonnal akartam,de már visszább vettem a tempóból.Felteszem a kérdést magamnak.Muszáj most ennyi problémát egyszerre megoldanom ? Nem.Inkább részekre bontom a problémáimat,és leírom egy papírra.Majd amivel végeztem az lehúzom,vagy kipipálom.Bármit fel lehet írni,és már az sem a fejedet terheli!Sok nagyon pici élmény kell,az apró is sokat jelent !Ha megvarrod a ruhádat,ha megsétáltattad a kutyádat,a zöldben,gondoltak rád a születésnapodon,ha köszönt neked egy kedves ember.

Apró dolgokból lesz örömteli az élet.Ezt nekem is meg kellett tanulnom.Segíteni akarok ezzel az írásommal nektek.A leges legfontosabb.Látogassátok meg a titok című oldalt.Igazi gyógyír (megváltoztatja az életeteket).Végezetül lefekvés előtt,a szobád csendjében mond ki halkan mik azok amik jók történtek veled aznap.Találkoztál egy régen látott ismerősöd-el.Sétáltál az erdőben,és fényképeztél.Milyen szépek a narancssárga levelek,stb.A hit az jó dolog.Én imádkozom esténként a magam módján."Köszönöm Istenem,hogy segítettél nekem,és erőt adtál a munkám befejezéséhez.Köszönöm,hogy vigyázol a szüleimre."Ezután kellemes dolgokra gondolok.Amikre vágyom.Szeretem az Erdőt,szeretem a Napfényt,szeretem a kutyáinkat.Rájuk gondolok :) Elalszok szépen.Ezeknek egy részét ha a saját életetekbe kipróbáljátok,ez is nagyon jó a pánik ellen.Valójában ez a pozitív gondolkodás!Mi is ez ? :) Egy mondatban ---> "Mosolygok,mert esik az eső,mert tudom,hogy kisüt majd a nap is."Ha rosszat hallasz,látsz, próbáld meg jóra fordítani.Tegyél jót!Ez az önbizalomnak is jót tesz.Erősek vagyunk,és erősek,leszünk.Az életünket mi irányítjuk.Hálás vagyok,hogy megtaláltam ezt az oldalt,és leírhattam ezt.Hálás vagyok,mert tudom,hogy segítettem,és segíteni fogok valakin a hozzászólásommal. :) Béke,és Szeretet,Gyerekek,ha ez megvan nem kell más!Nekem nincsen még meg mind,de igyekszem,hogy meglegyen. F/32

2010. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 egy.ember válasza:
Még egy pár dolog ami fontos.Ne haragudjatok másokra.Ha rossz a kedvetek csináljátok azt amit szerettek,és hasznos is.Miért ? Mert amikor haragszol arról a másik nem tud,így önmagadnak ártasz,rosszul alszol,nyugtalanul stb.Az aki neked ártott tudja,hogy ártott !Megfogja bánni,vagy már meg is bánta,csak nem meri kimondani!Akkor ki is az erősebb ? :) Te ,mert mosolyogsz :) A másik meg inkább elkerül,mert tudja,hogy ő a hibás.De egyszer megjön az esze,és bocsánatot kér,ha meg nem az az ő dolga.Nem lehet megváltoztatni másokat,legfeljebb ha kényszeríti az ember,de az meg nem jó,hanem rossz dolog.Hála a Jó Istennek,az emberi agy törli a rossz emlékeket,és a jó megmarad :) Ezt már én is tapasztaltam.A leges legfontosabb,senki sem tökéletes,legalábbis én még tökéletes emberel nem találkoztam.Mindenkinek van hibája ,és jó tulajdonsága is!A múlt hibáit sem lehet helyrehozni, megtörtént,az egy tapasztalat.Sok ilyen lezáratlan dolog miatt van a feszültség a stressz, a szorongás,a gátlások, a félelem minden.A legjobb pszihológus az ember fejében van,és mindenkinek a sajátjában !32éves vagyok,és ugyanennyi minimum még hátra van,100évig szeretnék élni, mint sokan mondjuk :) A lelki nyugalmat kell megtalálni,ez a titok valójában !"A félelem kopogtatott,a hit ajtót nyitott,és nem volt ott senki ..." ;)
2010. okt. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!