Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok segíteni neki?...

Hogyan tudok segíteni neki? Mit tanácsoltok? Értelmes válaszokat várnék.

Figyelt kérdés

Van egy nagyon kedves barátom, kb fél éve nagyon keményen szedi a xanaxot és alkoholt is igen sokat fogyaszt mellé..szerintem már függő....

Többször beszéltem már vele erről,de nem tudja abbahagyni, pedig belátja, hogy ez nem normális...



2013. júl. 17. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom kizárólag akkor tudsz segíteni, pontosabban támogatni őt, ha ő magától belátja, hogy gond van, és ő maga kér segítséget.

Pszichiáter, pszichológus mindenképp szükséges lesz

2013. júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dani900 ***** válasza:
100%

Az alkohol, és xanax jobb, mint bármi más a jelenlegi életében, attól függetlenül, hogy káros, amit ő is tud, de amég nem talál valami kiváltó dolgot, egy örömforrást, vagy többet, addig nem fog leszokni.


Szóval, ne azt mond neki, hogy ne csinálja, hanem, hogy mit tehetne helyette, ami örömet okozhat.

2013. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen 2-es ebben teljesen igazad van....erre én is próbáltam rávezetni, de egyenlőre nem sok sikerrel..ezért is írtam ide....
2013. júl. 17. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő után mindenképpen próbáljon meg segítséget kérni ahhoz, hogy le tudjon állni a Xanaxról. Én egy hónapos szedés után is több napig szenvedtem, rohamaim voltak. El nem tudom képzelni mit érezhet az ember fél év után.


Egyébként ezen felül szüksége lenne pszichoterápiára, hogy megtalálja azt az "örömforrást", amiről fentebb említést tettetek. Anélkül nem fog tudni átszokni.

2013. júl. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok,

Szenvedélyt kiváltani csak szenvedéllyel lehet.

Vallás, hobbi, sport, kreatív tevékenységek, mindegy csak legális és egészségre ártalmatlan legyen.

2013. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Egy gond van, ugyanezt a kómát kevésbé egészségre ártalmas dologgal nem tudja elérni. Max. leköti, de nála már nagyobb a zűr. Aki eddig elmegy, annak már nincs akkora ereje, mint az egy hónapig szedte hozzászólónak, pedig még neki is voltak rohamai.

Szakember? Mit csinál? Befekteti oda, ahol ugyanúgy nyugtatózzák? Nem hinném, hogy egy beszélgetés szakemberrel hatással lenne rá. Itt még egy dolog segíthet, ott állni mellette valakinek egész nap vagy fél évig és vinni ide meg oda, kényszeríteni egy normálisabb életre, szakaszosan leszoktatni. Ez pedig csak akkor menne, ha ő is akarná.

2013. júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A pszichoterápia nem egyenlő azzal, hogy befekszik bárhová, ahol nyugtatózzák. Ráadásul a terápia nem egy beszélgetésből áll, hanem legalább heti egy alkalomról. Azzal gyakorlatilag ugyanazt a hatást lehet elérni, mint amit te mondasz a fél évig mellette állással. Vagy még jóval többet...
2013. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy elérheti egy idegen ember is ezt, de kérdés, hogy el tudnád-e vinni egy terápiára? Nem hinném, hogy belemenne. Egy barátnak viszont megengedné szerintem. Sajnos az is hozzátartozik, hogy a szakemberek többségének darab, darab a paciens.
2013. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia nem tudom h megoldòdott-e a barátod problémája remélem igen!Én közel 10évig drogoztam és gyógyszereztem leépűltem rendesen úgy àltam le h 2hónapig pszihiátrián voltam majd 1évig rehabilitáciòn az keserves volt az elején mert ott teljesen szermentes leszel de nekem használt 2éve tiszta vagyok munkám van boldog vagyok utógondozóba járok ,am ezt érdemes lenne neki is kipróbálni(AA,NA)minden városban vannak gyűléseik de ami a legfontosabb a leálláshoz az hogy eljöjjön az a pont mikor azt mondja komolyan h elég addig kérheti az ember akkár milyen szépen nem fog leállni
2013. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!