Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tanácsoltok? Mit tegyek?

Mit tanácsoltok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval, 4 éve nem érzem jól magam. Pszichológusom szorongásos-depressziót állapított meg nálam. Nem tudok aludni, tanulni, enni, élni, és azt hiszem, hogy az emberekkel való - normálisnak mondható - kapcsolatom is reménytelen. Már csak vegetálok. Nem bírok kimenni az utcára, egyszerűen nem megy. A suli befejezése is reménytelen, rengeteget hiányoztam... Állandóan fáradt vagyok, és már az ideiglenes elhelyezés veszélye fenyeget.. És, ha kiszakítanak a családomból, akkor aztán tényleg végem. Mit kellene tennem? Győzzem meg a szüleimet, hogy a pszichiátria jó ötlet? Már annyi mindent próbáltam. De egyszerűen nem megy.Régebben fontolgattam az öngyilkosságot, de mára már azt hiszem kordában tudom tartani, ennek ellenére még így is iszonyúan kínoz.. Szóval, jó ötlet a pszichiátria? Vagy az ilyen jellegű problémák oda túl kevesek? Vagy mit tegyek?
2013. febr. 1. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudom javasolni a multivitaminokat, különösen B6 és B12. Sokat tud segíteni. Hátha jobban leszel tőle. Aztán meg meg kell próbálni mindent szép sorjában. A pszichiátriát is próbáld ha látsz benne reményt. Meg még biztos írnak más ötleteket is még utánam.
2013. febr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha érzed magadon, hogy fizikai állapotod összehasonlítva az átlag korodbeliekkel nem jó, lehet hogy nem feltétlen pszihikai oka van a dolognak. Mi jelentkezett először, ha visszaemlékszel? A fáradtság, vagy a pszihés gondok? Mert nem mindegy a sorrend! Lehet, hogy van egy betegséged, aminek nincs egyértelmű tünete, és ezt nem ismertétek fel, és emiatt lassan pszihés gondjaid lettek. De a másik eset pedig, hogy annyit emészted magad, hogy sok energiád elhasználódik, emiatt vagy fáradt.


A pszihológus nem mindig célravezető, próbáld meg megismerni magad, mi vezetett a jelenlegi állapothoz, mikor kezdődött a fáradtság. A fáradtság köthető valamilyen cselekvéshez?

2013. febr. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én voltam pszichiátrián de sokkal többet segített a személyes beszélgetések sorozata mint a gyógyszerek amit a pszichiátrián adtak. Ha tényleg megbízol a pszichológusodban idővel túl lehet rajta lendülni. Ha nem akkor keress másikat. Sokat tud segíteni az ha elkezdessz sportolni, társaságba járni, ha nincs társaság csak sétálni túrázni, lefoglalod magad pl kezdj el tanulni valami olyasmit ami igazán érdekel. Szóval hajrá :) nem könnyű menet de túl lehet rajta lendülni. A legfontosabb hogy hogyan állsz a dologhoz.
2013. febr. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!