Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl sokat írok másoknak és...

Túl sokat írok másoknak és ezzel elriasztom őket magamtól. Hogyan lehet ezt valahogy átfordítani?

Figyelt kérdés

Amikor írok, vagy válaszolok valakinek, akkor rendszerint kilométer hosszú levéllel örvendeztetem meg, amitől valószínűleg beijed az illető. Nincs a levéllel igazából semmi baj, (illetve... nagyon is van) meg érdekes, csak egyszerűen aránytalanul hosszú, és főleg egy ismerkedésesnél, párkeresősnél ez nagyon rossz nekem. Túlzott lelkesedéssel indítok, és ez elfogy utána és otthagynak válasz nélkül, ami által a következőnél még nagyobb lelkesedéssel válaszolok... De ez másra is érvényes, mármint a túlzott lelkesedés.

Valaki van ilyen helyzetben?



2013. júl. 18. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen beállítottságú vagyok. Facebookon, ha valakivel beszélgetek, sokszor még egy mondatos válaszra is egy kisregényt írok. Meg kell tanulni önuralmat gyakorolni. Más módszert nem tudok.


Grafománia? Ezt így hívják?

2013. júl. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen, így. Én legalábbis így hívom. Amikor van partner, akkor nagyon jó, meg kölcsönös, de iszonyat sok időt el lehet ezzel tökölni, és az a legrosszabb, hogy ha nem válaszolnak, vagy nincs folytatása, akkor hiába volt az egész.
2013. júl. 18. 19:20
 3/14 A kérdező kommentje:
És amikor nem válaszolnak az csak jobban rákészít a következőre, mert agyalok, hogy mi van, próbálom menteni a menthetőt. ha valakivel ismerkednék, ezért szoktam a lehető legrövidebb úton személyes találkozó felé terelni a dolgot, és megismerjük egymást rendesen, akkor már nem szokott gond lenni, mert látják, hogy teljesen épeszű, csak tele van mindennel a feje.
2013. júl. 18. 19:27
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha valóban érdekes dolgokról írsz, nem lehet akkora baj, ha hosszú. Én akár a rövidebb, akár a hosszabb levelezésnél is csak azt nem szeretem, ha a másik nem reagál arra, amit írtam neki. Ilyen számtalan van, hogy írok a levelére több bekezdést, amire visszajön a szintén több bekezdés válasz, de csomó reakcióm, csak saját magáról, vagy teljesen más dologról indította be a fantáziáját, amit fejteget, így teljesen elbeszélünk egymás mellett. Szóval ha egy ilyen "magában beszélő" jellege van a szóáradatának csak az gáz.
2013. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez még a jobbik eset, legalább válaszol, kommunikál, látni, hogy tényleg él. De ha ez sincs, az kegyetlen.
2013. júl. 18. 20:33
 6/14 anonim ***** válasza:

Ezzel, sajnos én is így vagyok, megkérdez tőlem valamit, de hát írok neki még 3-400 szót mellé, általában az a baj, hogy egyszerűen nincs kedve elolvasni, amitől én frászt kapok, mert 20 mp-et nem szán rá, hanem kinyomja stb, ezért nem jó SMS-st sem írni, mivel drágább lenne nekem, mintha felhívom.

No de a választ még le sem írtam most kimentem inni, aztán látom megint feleslegesen irkálok. A megoldás erre az, hogy hívd fel telefonon, skypeon hívd fel, MSN, én is ezt használom, mert a többiek nem szeretnek olvasni. Remélem tudtam segíteni


Üdv, Odi

2013. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Voltál valahol chat moderátor? Nálam ez azóta van, hogy pár helyen chat moderátor voltam, sokat kellet írni, olvasni, figyelni, néha heti 7000 logom volt. A zenével én is így voltam, de az volt a megoldásom, hogy a kedvenc tantárgyam kezdtem el tanulni, így tudtam kétfelé figyelni. Tanulás nélkül 3 voltam, tanulással zene nélkül 4, zenével kevés tanulással 5, napi 10 perc alatt megtanultam mindent. így 5 emelt szintű matek, kémia, fizika érettségim lett, és 4 magyar, 4 töri, számtech 5, német 5, angol 3, lehet soknak tűnik, de nem tanultam rájuk sokat az angol középszintű, a többi emelt.
2013. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocsi nem ide akartam
2013. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A heti 7000 logom volt, csak odáig szántam
2013. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem voltam ilyesmi, és nem is szándékozom. Viszont én is inkább telefonálok, mert akkor biztos válaszolnak, meg sokkal többmindent lehet elintézni.
2013. júl. 18. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!