Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Türelmetlen és idegileg...

Türelmetlen és idegileg instabil vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha történik valami apróság, ami kizökkent a ritmusomból, elvesztem a fejem. Pl. hiába hozom el a gyereket sokszor a helytől, amit veszélyesnek ítélek, mondjuk a falnak támasztott kerékpáromat, de ő vissza és visszamegy, azt érzem, hogy össze tudnám roppantani a kis testét, a kezére is csaptam. Másik példa anyósom meghívott minket ebédre, adott időbe, de nemhogy nem volt otthon, el sem kezdte az ebédet. Én meg ott álltam egy 1,5 évessel, aki velem együtt éhes volt. Kiborultam, összeszűkült a gyomrom és bőgni tudtam volna. Megint példa: apósom el-elvisz dolgokat az udvarunkról kölcsönkérés címén, de se nem szól, se vissza nem hozza, persze ez akkor derül ki, mikor használnám de nem találom.

A 10-ig számolás csak aztán jut eszembe, ha már dühöngtem valamilyen formában. Nem mentegetni akarom magam, de túlvállaltam magam, effektíve egyedül nevelem a gyerekem,hiába anyóséknál lakunk, férjem külföldön dolgozik. Végzős főiskolás vagyok, szorongok a szakdoga miatt. Rosszul eszik a kis súlyú gyerek, ettől is kivagyok, már emelkedik a pulzusom, ha közeleg az evés idő. Én is rosszul táplálkozom, lehet, hogy vitaminhiány miatt vagyok ingerlékeny? Férjem is mondta, ha van valami nekem nem tetsző, rögtön ugrok, támadok, harapok. Szégyellem is magam borzasztóan, bűntudatom van a gyerek miatt, mikor kitisztul az agyam...


2013. júl. 23. 11:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Én is gyakran vagyok így. Sokéig tartott, meg nagy önerő kell hozzá, de nekem a 10-ig számolás jött be. Ha látom, hogy olyan lesz a helyzet, még időben leállok, vagy bemegyek a szobámba, elkerülöm az egészet (aztán magamban idegeskedek), próbálok figyelni magamra.
2013. júl. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!