Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetnek a következő tünetek...

Lehetnek a következő tünetek egy bizonyos betegség jelei vagy csak a tanítás hiánya és a nevelés milyensége az oka?

Figyelt kérdés
Egy felnőtt 24 éves emberről van szó. Jellemző rá, hogy nem igazán teremt szemkontaktust, ha szólak hozzá nem azonnal reagál, nem ismeri vagy csak nem gyakorolja az olyan dolgokat, hogy például ha bemegyünk valahová köszönünk, ha rálépünk valaki lábára elnézést kérünk. Nagyon nehezen épít fel egy mondatot sokszor ismétel. Nem tud egy helyben maradni valamije mindig mozog. Az tény hogy nem volt meg a megfelelő családi háttere és nem fordítottak figyelmet akár az olyan dolgokra, hogy fontos a fog és kézmosás illetve szerintem nem is tanultak vele mikor kicsi volt nem olvastak esti mesét ilyesmi. Ez rányomhatja bélyegét a mostani életére, hogy nem mindenki nézi emiatt épnek? Vagy beteg? Megtanulhatná a dolgokat? Köszönöm!
2013. júl. 23. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Lehet enyhén autista vagy "csak" pszichés beteg, de nem biztos, hogy az. Csak szakember tudná megmondani.
2013. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Baromság amit az első írt! A gyerekkori hiányos nevelés az oka és az értelmi szintje pedig a tanulás hiánya. Valamennyit változni fog, ha kifog egy türelmes csajszit, de ha benne nincsen affinitás a fejlődésre, nem látja értelmét, akkor meddő.
2013. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én lennék a barátnője :) Igyekszem (és leszögezném nekem nem teher) olyan dolgokra rávilágítani amiket nem ismert és sajnos elég sok ilyen van amit gyerekkorban tanul az ember és emlékszem én is a szüleimtől tanultam de neki nincs meg. De amiket felsoroltam "tüneteket" még mind megvannak és sokan azt hiszik nincs valami rendben a párommal. És nem tudom valóban igazuk van? Vagy lehet tényleg így nevelni vagyis sehogyan egy gyereket? És nem sulykolni belé, hogy moss minden nap fogat, ez miért fontos mi lesz ha nem teszed. Nem értem!!! És elég elkeseredett vagyok mert nem tudom mi van vele és lehet e segíteni. Egyébként ha más környezetben vagyunk (külföldön élünk) akkor nem ennyire "tudatlan" vagy hogy mondjam.
2013. júl. 23. 19:39
 4/9 anonim ***** válasza:
ma 19:10 vagyok. Én 41 éves vagyok és én is hasonlót fogtam ki. Megbántam, rengeteg energiám van/volt benne, hogy megértessem mi a normális .... Rá ment az egészségem 8 év alatt, de ez az én esetem, te lehet, hogy szerencsésebb leszel. Ha a fiúban az alapok nincsenek meg, akkor nagyon nehéz építkezni! Ha újra kezdhetném, biztos, hogy nem "ilyen" embert választanék.
2013. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 19:10-es! Köszönöm az őszinte válaszod. Még kitartok és remélem mire elfogy a türelem már nem kell miért türelmesnek lennem!
2013. júl. 23. 19:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szereted természetesen tarts ki mellette! A szerelem csodákra képes! Sok szerencsét és boldogságot nektek! :)
2013. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amivel megmagyaráztad a kérdésedet, pont ugy néz ki, mintha kimásoltad volna a Googliból valamilyen betegség ismertető jegyeit, és ráhúznád a párodra. Mindenesetre ha ezek a tünetek valóban megvannak benne, akkor 2 x is gondold meg a szorosabb kapcsolatot. Tudod, ezek a tünetek külön külön nem tűnnek súlyosnak, csak így együtt olvasva őkat azok. Különösen a szemkontaktus hiánya, meg az állandó izgés-mozgás az. Azért 24 évesen már illik picit nyugodtan ülni. És ez nem neveltetési probléma lehet.
2013. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írsz nagyjából külső dolgok, nyilván a rossz családi háttér is benne van, nem kapott alapokat az élethez, nem voltak mintái, így nehezebb a társadalomban is boldogulni és ez megbetegítette, vagy emiatt szorong és felvesz különféle szokásokat.

De vannak vacak családból érkezők, és mégis ember lesz belőlük.


DE te egy értelmes lánynak tűnsz, hogy ismerkedtetek meg, miről, miképp beszélgettek, tudtok-e egyáltalán beszélgetni, adott helyzetről hogyan vélekedik, hogy viszonyul az idősekhez, gyerekekhez, milyen a szexuális életetek (költői :)), mi a véleménye a világról, mik a céljai...

Ezeket gondold át

2013. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg ember "izeg-mozog", de attól még nem beteg, kedves válaszoló. És én se nézek mindenki szemébe, mert ilyen vagyok és nem vagyok beteg. Mindenre nem kell ráhúzni a betegség fogalmát.
2013. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!