Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai betegségek más...

Gömbicica kérdése:

Pszichiátriai betegségek más megvilágitásban. Véleményetek?

Figyelt kérdés

végignéztem, ill. hallgattam a felvételt, és ledöbbentem.

valahol mindig is bennem volt ez az érzés, amiről a film szól. csinált betegség, hatalmas pénz, .......

figyelmébe ajánlom az alábbiakat mindenkinek,

aki tök egészséges,

akinek családjában előfordul ilyen "betegség"

aki érdeklődik a pszichiátria mint tudomány témakörhöz.



2013. júl. 27. 18:23
 1/7 A kérdező kommentje:

felmerült két szer neve.

Ritalin

[link]

Valium

[link]

Kérdés: A Valium-ot és a Xanax-ot mien panaszokra adják ki?Nagyön Szépen köszönöm!"


Kedves levélíró!


Elvileg feszültség és szorongáscsökkentésre, de nálunk egyre inkább szinte minden panaszra.


együttérzéssel: dr.Lajtavári László

2009-10-28 :


NÁLUNK EGYRE INKÁBB SZINTE MINDEN PANASZRA.

Nah szépen vagyunk!!!

2013. júl. 27. 18:34
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ezek nem kitalált betegségek aki benne van valamelyik fajtájában azok tudják, de ettől függetlenül az orvosok teljesen nyugodtan írogatják fel mindenkinek a nyugtatókat ha már kicsit ideges vagy rossz kedve van


és szerintem akik szedik azok is tisztában vannak vele hogy nem mindenre a nyugtató a megoldás de ettől oldódik meg legegyszerűbben és leggyorsabban a probléma

2013. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
mien panaszokra?
2013. júl. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen felvételt hallgattál végig? Elfelejtetted gondolom belinkelni.


A depresszió és a szorongás hidd el nekem, hogy nem kitalált betegségek. Saját tapasztalatból mondom. Egyébként egyetértek azzal, hogy nem lenne szükség gyógyszerre, de mivel pl. számomra nincs olyan megoldás, amit tudnék finanszírozni, még mindig jobb egy szem Xanax, mint megőrülni.

2013. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pszichiátriai betegség nincs, pszichés betegség létezik.

(Gondold végig a magyar nyelv értelmezése szerint.)

2013. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4/5!Igazad van, DE!!!

Én feltettem. ugy látszik levették!!! Már nem először fordul elő!!!

http://www.youtube.com/watch?v=E3lyaOXoiM8


Beirod keresőbe, hogy Pszichiátria- a Halálipar.

Meglesz az.

vagy simán egy megnyitott You Tube oldalra akár beirhatod.


A szorongás, "pánik" létezik, tudom. Tapasztalat is mondatja velem. De azt is tudom, hogy lelki problémáktól van mindez. Ha urrá tudunk lenni a lelki problémánkon, akkor a szorongás, pánik, és társai megszünnek. Szintén tapasztalat!!!!!


A filmben olyan számszaki dolgokat mondanak, hogy kopasznak is hajmeresztő!!!!

Könnyebb tablettát adni, mint sem a valamiért mentálisan sérült embereknek segiteni. Ehhez az segitséghez EMBER kellene. A tabletta van mázsaszámra a gyógyszergyárakban. Sok ember ment már tönkre ezektől a "gyógyszerektől" (((

ha nem jön be, akkor irj, valahogy elküldöm.

Megjegyzem nem birtam végignézni!!!!!

És érzésem szerint van komoly! valóságalapja!!!!!

Gyógyulást hoznak ezek a szerek? fenét. Ha valaki jobban lesz, az nem a "gyógyszertől" lesz.

Kaptam anno én is ilyen csodaszert. Vezetett nekem is utam idegosztályra. Kár volt!!!! Magamtól másztam ki!!!! De amilyen balek vagyok,azért a táskámban van egy kis üveg tabletta. Igaz lejár mielőtt elfogyna Hál Istennek!!!

2013. júl. 29. 07:42
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
Végignéztem még jó múltkoriban ezt a filmet amit te említettél. A problémám az hogy nem az okát kutatja a pszichiátria a problémának hanem esetleg végighallgat vagy teszteket töltet ki és ebből diagnózist állít fel. A Diagnózis Szabványkönyvből (BNO kód) azután ad egy besorolást egy számot ami talán életed végéig elkísér. A psziche lelket jelent ezt én sem látom és ők sem látják de "gyógyítják" gyógyszerrel mint egy influenzát. Akut esetben szükség van a gyógyszerre (ön vagy közveszély ) megakadályozására ez tény de utána évekig szedetik mert a lélek "bajait" nem tudják begipszelni mint egy törött lábat. Depressziónál vagy pánikbetegségnél lehet mankó de tudni kell a szakorvosnak kihozni a gödörből a fényre a betegét és akkor feleslegessé válik az egész kérdés.
2013. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!