Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Befeküdhetek a pszichiátriára?

Befeküdhetek a pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Közepes depresszióm, szorongásos zavarom és anorexia nervosám van. Eddig gyógyszeres kezelésen voltam, viszont most annyira felborult az életem, hogy gyakorlatilag nincs hová mennem. Ezért gondoltam a kórházra...tudom, ki az aki önként fekszik be, de mi van, ha tényleg nincs lakhelyem? Hogyan kell jelentkezni vagy bemegyek és fel is vesznek? A fizikai feltételei mondjuk meglennének (a BMI-m 15) de elég ha csak bemegyek az orvosomhoz és kérem, hogy utaljon be? És aki már volt benn, milyen, várható javulás a lelki egészségemben?

#kórház #anorexia nervosa #pszichiátriai klinika
2013. jún. 30. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerek olyan embert, aki így, önként ment volna be. Olyat igen, akit vittek, rajta nem segített sokat, de ha te tisztában vagy a problémával és együtt is működsz az orvosokkal, akkor jó esélyed van. Az ilyen problémák kezelésének legelső lépése, hogy gyógyulni akarj és ez nálad megvan.

Én a helyedbe elmennék a háziorvosomhoz és útmutatást kérnék a továbbiakhoz. Vagy ad beutalót, vagy megmondja, hogy hol jelentkezz.

2013. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A pszichiátria nem a hajléktalanság alternatívája...
2013. jún. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem mondom, hogy akarok gyógyulni, de tennem kell valamit. A leglényegesebb inkább a lelki része a dolognak, nem tudok egyedül megküzdeni ezzel az egésszel...Amúgy az ilyen ellátások ingyenesek? Meddig tart?
2013. jún. 30. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!