Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavarban...

Borderline személyiségzavarban szenvedők, mit tesztek annak érdekében, hogyan próbáltok kilábalni ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

Orvosilag nem bizonyított nálam, viszont határozottan tudom, hogy nincs velem minden rendben, mélységesen érdekel a pszichológia, talán azért is, hogy önmagamat elemezzem és tökéletesen illik rám eme " betegség". Most lehet azzal jönni, hogy ha pszichiáter/pszichológus nem látott, akkor hogyan öndiagnosztizálhatod magad. Az ember önmaga jobban felismeri olykor, hogy mi baja van, ha kicsit is elmerül a témában, mint egy szakember. Szóval, most nem tanácsokra vagyok kíváncsi, úgysem fogadom meg, nem úgy működik ez.....hanem olyan válaszokra vagyok kíváncsi, akiknek valóban ez a problémájuk és hogy járnak-e valamiféle kezelésre, s segített-e rajtuk. Egyetlen egyszer voltam pszichiáternél.....de....komolyan mondom, ha én ültem volna abban a székben, amiben ő, s bejött volna hozzám egy hasonló gondokkal küzdő ember, még én is jobb ösvényre tudtam volna terelni. Egyébként pszichoterápiára akart küldeni a doktornő, csakhát ezzel az a gondom, hogy én nem vagyok az a fajta, aki teljesen kitud tárulkozni egy másik ember előtt. Pláne ha egy idegen emberről van szó.

Egyébként a legfurcsább az volt az egészben, ahogy az a pszichiáter kezelt, hogy látszott rajta, minden egyes megnyilvánulásán, hanglejtésén, mondandóján......hogy mi a fenét keresek én ott......Ugyebát a boderline-osok önbizalom hiányban szenvednek (is), és a pszichiáter rám nézett, s amikor ezt ecsetelgettem neki, hogy milyen szorongásom van, ha emberek közé kell mennem, mert azt hiszem mindenki jobb nálam, s én egy nagy nulla vagyok....csak nézett rám, mint egy űrből jött idegen lényre, hogy ennek mi baja van..... mikor ez egy szép csaj.....(amivel voltaképpen tisztában is vagyok) olykor....ugye...

És itt vannak még az emberi kapcsolatok ugye.....amire alkalmatlan vagyok.....csak manipulálok, színészkedek állandóan, hogy ne lógjak ki a sorból....egy kapcsolat (baráti, szerelmi, akármilyen) csak addig érdekel, amíg profitálhatok belőle. ( nem anyagilag ) Bár valljuk be, néha ez is szempont.

Szóval, Borderline-osok, valami tanács esetleg? Már akinek sikerült kilábalnia ebből a helyzetből. És tényleg csak azok válaszoljanak, akik érintettek a témában, tanácsokra nincs szükségem, az olyan nekem mint a falra hányt borsó. Csak úgy érzem elcseszem az egész fiatalságom emiatt, mert nem keresek fel megfelelő szakembert, aki talán segíthetne. Csak sajnos ebben sem igazán hiszek, mivel egyszer voltam.....és az egy nagy nulla volt...sajnos hazánkban nem igazán érdekeltek, lelkiismeretesek az orvosok, lásssuk be.....tisztelet a kivételnek....



2013. júl. 30. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A borderline-al és a legtöbb személyiségzavarral az a baj, hogy nagyobbrészt csak pszichoterápiával gyógyíthatóak, de ennek viszont gyakorta ellenállnak. Ezért nehéz a kezelésük. Lehet, hogy épp egy rossz pszichiáterhez kerültél be, de lehet, hogy csak beleláttad a mimikájába ezeket a dolgokat. Ha tényleg zavar, hogy ilyen vagy, akkor keresel egy másik dokit, vagy nem dokit, hanem pszichológust. De ha nem akarod eléggé, akkor ez sem fog használni, mert a pszichoterápiához is két ember kell...
2013. júl. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na ez az, engem is pszichoterápiára akart küldeni a kedves doktornő, de én nem mentem el. Magamtól viszont egyszerűen nem megy változni. Viszont nem igazán hiszek annak a sikerében, hogy majd egy vadidegen mert elbeszélget velem, majd attól én megváltozok.
2013. júl. 31. 07:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Természetgyógyász. Nem hiszek az ilyen hókusz-pókuszokban, de kitudja... elvileg már változtam, ahhoz képest, hogy nem igazán akarok és nem teszek semmit az érdekében, hogy változzak. :D
2013. aug. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Amit csinálsz az is tipikus border, másra háritasz, orvosokra, minek menj el, mert szemetek, pénzéhesek..., nézd ha könnyen elsajátíttató szakma lenne, biztosan keveset érne..Merci se ok nélkül drágább, mint egy Trabant.., amúgy faszán helyre lehet jönni belőle, de ahhoz pszichómókusok kellenek, meg befekvés.., vagy előbb-utóbb szétcseszed a magad és mások életét is.., ja én amúgy egy rendbe jött borderline vagyok, meg gyógyulni sose fogsz, csak együtt élni vele, és kezelni..., viszont sok jó oldala is van
2013. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szervusz :)

Sikerült valamennyit haladni a javulás felé? Ha igen, elmondod kérlek, te hogyan csináltad?

És az szerinted segített volna, ha valaki ott lett volna neked hosszú távon, kimutatva türelmét, szeretetét, ragaszkodását? És ott lett volna neked. Elfogadott volna. Ez segített volna?

2014. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem nárcizmus? Az ilyenek teszik tönkre a normális emberek életét csak azért, mert unatkoznak.
2022. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!