Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki borderline...

Van itt olyan, aki borderline személyiségzavarban szenved? Megírnátok nekem, hogy mik a tüneteitek, ki és hogyan diagnosztizálta Nálatok a betegséget, és milyen gyógyszert kaptok rá?

Figyelt kérdés

A pszichiáter - aki ugye nem is ismer, hiszen csak gyógyszert ír fel, és annyira kellene ismernie, amennyire még én se magamat - ragaszkodik ahhoz, hogy depresszióm van. Múltkor összezuhantam nála úgy istenesen, akkor módosította a diagnózist idegösszeomlásra. Én viszont - nem akarnám hosszúra nyújtani, - olvastam a neten a borderline tüneteit, és biztos vagyok benne, hogy nálam is ez a betegség áll fenn. Olvastam egy könyvet, ami apróbb részletektől eltekintve pont olyan, mintha én írtam volna, a szerzőt pedig borderline kórképpel "illette" depresszió helyett egy általam nagyra tartott pszichiáter. Már kiírtam a tüneteket, hogy a dokim orra alá tudjam majd nyomni, hogy tessék, ez vagyok én. Még az újonnan beszerzett álmatlanságom nem illik a képbe.

Kérlek, segítsetek!

Előre is nagyon köszönöm!


2011. jún. 17. 04:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mi itt a kérdés? hisz legbelül már benned is megfogalmazódott a válasz, hogy ez nem lehet egyszerű depresszió, ez több mint valószínű, hogy borderline. (vagdosod az ered?)
2011. jún. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

vagyunk itt páran, de azért ez elég összetett betegség a legtöbben akik csak olvassák a tüneteket a neten és magukra veszik azok nem is borderesek

de amúgy keress fel másik pszichológust is majd és kérd ki az ő véleményét is

a tüneteket meg már olvastad nem sorolom most fel

és vagy már 18+ ? meg mesélhetnél még picit hogy pontosan milyen tüneteid vannak

2011. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A doki első kérdése is az volt, hogy vagdosom-e az ereimet. Nem vagdosom - ergo nem is vagyok borderline-os, ha sose ártanék se magamnak se másoknak??? Szerintem olyan nincs, hogy valakinek megvan az összes tünet.

32N

2011. jún. 17. 16:49
 4/13 A kérdező kommentje:
Írnám én a tüneteket, de látom, nem sok vizet zavart a kérdésem. :( Már attól boldog lennék, ha azt megtudhatnám, hogy sima pszichiáter kiszúrja rendelésen vagy csak kórházban derül ki? Úgy áll a dolog, hogy akinek volt öngyilkossági kísérlete, automatikusan borderline-osnak nyilvánítják, és aki még nem lépett a tettek mezejére, az meg nem?
2011. jún. 17. 19:47
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom azért te ne akarj öngyilkos lenni, hogy rád mondhassák hogy bordeline-os vagy..
2011. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Meghatározása:

A BPD főként a hangulat szélsőséges ingadozásával, önkárosító tünetekkel és kínzó érzelmi állapotokkal járó tünetegyüttes, valamint a személyközi kapcsolatok, és az énkép/én-identitás instabilitásával jellemezhető súlyos személyiségzavar, mely főként a neurózisokra, és a szociális fóbiára leggyakrabban a depresszióra, a mániás depresszióra, időnként pszichózisra, valamint ritkán, kisebb mértékben a pszichopátiára emlékeztető (bár mindezeknél enyhébb formában megjelenő) tünetek szélsőséges módon változékony megjelenéséből áll, mely állapotok normál állapotokkal váltakozhatnak.

2011. jún. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem irigylem az orvosodat. Tudod, egy kart csak akkor gipszelnek be, ha már eltört. Ha a páciens csak most készül eltörni, akkor még nem. Az öngyilkolási hajlam jellemzője a pszichotikus betegségeknek, de ettől még nem borderline. Ők valóban vagdossák az ereiket, és nem csak fantáziálnak rajta. De hogy valami bajod van, az mindjárt látszik. Én hisztinek hívnám. És ha simán szót fogadnál az orvosodnak, akkor kigyógyítana belőle. De így csak megutáltatod magadat. Vele is.
2011. jún. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én borderline-os fiatal nő vagyok. Szakrendelésen a pszichiáter és az ott dolgozó pszichológus, akivel fél órát beszélgettem úgy ítélték meg, hogy szorongásos-depressziós zavarom van, de feltételezik a borderline szz. lehetőségét is. Én korábban is sejtettem, hogy ez a diagnózisom. Úgy tapasztalom, hogy sok bpd-st nem véletlenül hajt a kíváncsiság és merülnek el mentális betegségek tanulmányozásában, szeretnének magyarázatot kapni önmagukra. De sokan csak felismerni vélik ezeket a tüneteket, valójában pusztán depressziósok és a problémáikat szeretnék egy jól átfogó köntösben látni. Nekem később a pszichoterapeutám diagnosztizálta a bpd-t. Biztosabb diagnózist tehát terapeutától fogsz kapni, mert a pénzedért nagyobb figyelem jár, TB alapú gyógyítás keretei között sajnos nincs elég idő mély feltárásra. És csak zárójelesen írom, hogy bonyolult dolog ez a diagnosztizálás mivel magunkat, bajainkat szubjektíven ítéljük meg, másrészt komoly szakmai tanulmányok és rutinból eredő felismerés az alapja. Ha van kedved, írd meg, hogy milyen problémákkal küzdesz, de minden választ kezelj fenntartással!
2011. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
13:41 - köszönöm a válaszodat! Úgy van, ahogy írtad. Szeretnék választ kapni az állapotomra, ezért próbálom diagnosztizálni magamat.
2011. jún. 19. 09:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Terapeutához el tudsz menni?

Azt mondják amúgy bpd esetében, hogy sokszor maga az élettörténet kidobja a diagnózist. Amúgy Albert Györgyi könyvére gondoltál?

2011. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!