Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogy meditáltok?

Ti hogy meditáltok?

Figyelt kérdés

Nekem nem megy.

Nem tudok kényelmesen ülni meditáció közben. Mindig mocoroghatnékom van, mert megfájdul valamim, vagy csak szimplán kényelmetlen.



2013. aug. 2. 13:31
 1/5 MRC31 ***** válasza:
Az igazi meditáció során semmi sem zavarhatja meg a belső csendet. Akár mászhatnak is rajtad a hangyák, elfogadod még azokat is a háttérzajokkal együtt. Amíg kifelé figyelsz mindig lesz valami amit az ego talál, hogy megzavarjon téged. Nem csak lótusz ülésben lehet meditálni, de ha ragaszkodsz hozzá akkor a falnak dőlve vagy egy fának ami megtámasztja a gerincet sokban hozzájárul az ellazuláshoz.
2013. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem fekve lenne kényelmes.

Olvastam már, hogy nem ajánlott, de kipróbálom.

Thx a választ :D

2013. aug. 2. 14:16
 3/5 Lord Keri válasza:

Fekve ne meditálj, mert elalszol!


Ha törökülésbe kényelmetlen, akkor keress egy kényelmes egyenes háttámlájú széket, amiben nem feszengsz, lehet akár egy bőr fotel is. Ha kellően kényelmes, el tudsz lazulni és menni fog!

2013. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Haverom is fekve meditál mégse alszik el :D

Kipróbálom, amit javasolsz :)

2013. aug. 2. 19:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is fekve meditálok, mégsem alszom el. Ülve nem bírok mert vannak dolgok amik idegesítenek olyankor és megfájdul a hátam is.


Maximum akkor alszol el, ha még nagyon kezdő vagy. Gyakorlással ki lehet küszöbölni.

2013. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!