Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet borderline személyiségza...

Lehet borderline személyiségzavarom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mindig mindent elrontok. Az emberek rendszerint magamra hagynak, nincsen egy őszinte kapcsolatom sem, hiába ragaszkodom foggal-körömmel hozzájuk. Egyik lány, aki korábban a barátnőm volt, azt mondta, hogy szerinte szociopata vagyok, de nem valószínű, mert érzek bűntudatot. Nagyon erős bűntudatot... Gyakran azt érzem, hogy meg sem érdemlem, hogy éljek. Voltak öngyilkossági kísérleteim is, és rendszerint szólok ezekről a hozzám közel állóknak. Vagdosom a karjaim, meg a lábaimat is, rendszerint a bűntudat miatt. Néha olyan szinten, hogy nincs egy szabad bőrfelület sem a karomon. Állandóan változik a hangulatom... az egyik pillanatban még nagyon jól érzem magam, és csak a jót látom, a következőben, amikor valami rossz történik, vagy ha szimplán csak úgy érzem, hogy nincs mellettem senki, akkor olyan üresnek érzem magam... Úgy érzem, hogy nincs értelme az életemnek. Ez borderline lehet? El kéne mennem pszichiáterhez, tudom, de az a baj, hogy a szüleim nem hajlandóak fizetni, én meg csak szeptembertől fogok dolgozni... Kezdek beleőrülni ebbe.


18/L



2013. aug. 4. 00:05
 1/3 Bárzsing ***** válasza:
Nem kell fizetned, ha tb-s dokihoz mész. Én azt ajánlom, mindenképp menj el szakértőhöz, mert lehet, sőt, valószínű, hogy tényleg borderline-os vagy.
2013. aug. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lehet de szerintem is fordulj szakertohoz.

Lehet csak siman depresszios vagy es nem tudod iranyitani az erzelmeidet ezert vagdosasba menekulsz.

A boderline egy olyan dolog aminek tobb fajtaja van. Altalaban keves onjellemzese van magarol a boderlineos embernek, gyakran duhkitoresek tornek ra amikor vagy vagdossa magat vagy ongyilkossagi kiserletet akar megtenni vagy targyakat csapkod a falhoz.

Az emberekhez is mashogy viszonyul mint mas emberek.

Ez egy betegseg...nem kell oket orulteknek nezni.

Bennem is van ilyesmi...nem skizofrenia hanem mas pontosan nem tudom mert nem voltam vele orvosnal.

Belolem nagy stressz es rrauma hatasara szokott kijonni....csunya dolgokat csinalok es vagok az emberek fejehez akkor buntudat nelkul de mikor megnyugszom megesz a buntudat.

En is vagdostam magam sajnos, es akkor "elveztem" :/

Ne nezze senki orulteknek oket mert ez olyan dolog amit nem lehet iranyitani!!!

2013. nov. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hosszúhajú ***** válasza:
100%
Én borderline vagyok, és valóban te is nagyon annak tűnsz. Annak idején én ott rontottam el a dolgokat, hogy nem mentem időben orvoshoz, nem a megfelelő terápiát, terapeutát és nem a megfelelő gyógyszert kaptam. Emellett még őszinte sem voltam. Hosszú évek tapasztalatával tehát tanácsaim: keress olyan pszichiátert, akinek már vannak súlyos esetei. Ez azért fontos, mert tőlem az első terapeutám nagyon megijedt aztán ijedtében azt se tudta mit kezdjen velem. Olyan gyógyszereket szedj, amit olyan ember írt fel neked, aki nem csak 2 percet beszélt veled, hanem van elég háttérismerete rólad. Ez pedig azért fontos, mert csak így adhatja a megfelelő gyógyszereket, segítséget. És ne a pirulákkal kezdd, - lehetőleg. Légy őszinte mindenben, mert enélkül meg félrekezel. Ezen kívül pedig komplex kezelés lenne jó, tehát a gyógyszer önmagában csak tökéletes tünetkezelő. Egy klassz terapeutára is szükséged lenne, aki folyamatos kapcsolatban lenne a kezelő orvosoddal, mert így jobban átlátnák a problémáidat. Végül tudok egy könyvet. Lévay Anikó Borderline személyiségzavarom van.
2013. dec. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!