Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit éreznek a skizofrének...

Mit éreznek a skizofrének szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem igazán egy webes orvosi, vagy wikipediás jellemzésre vagyok kíváncsi, hanem belső szemlélőként mit élhet meg, milyen érzései lehetnek egy skizofrén embernek?

2013. aug. 10. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Olyan, mint másoknak. A barátnőm nagyon-nagyon régóta skizofréniás. Magas beosztásban dolgozott. Gyóygyszert szed a mai napig. Vannak teljesen tiszta napjai és vannak furcsák. Pld. egy lárogatásom során pár óra múlva kijelentette /este volt/, hogy most menjek haza, egyedül akar lenni. Magára hagytam. Soha senkit nem bántalmazott a betegsége miatt.
2013. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

szerintem nem tudják hogy ők azok,nem?

a baratnöm testvere skizofrén,egész nap kell h legyen vele valaki,magaban beszel,meg igy válaszolgat maganak,szerepet jatszik.szerintem nem tudja magaról hogy beteg,nem látja magat kivülröl.gondolom én.

2013. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes! /első vagyok/ Az én barátnőm nem beszél magában, de a betegségét Á-tól Z-ig ismeri, tisztában van vele. Vannak/voltak kényszerképzetei korábban /pld., hogy a bugyijait összevagdosta valaki; tett is feljelentést a rendőrségen, meg az ellopott ékszerei miatt is, de ezek mind meglettek/. Utólag mindent belátott.
2013. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából azért kérdezem hogy nekem nincs e ilyen hajlamom, mert én is nagyon szeretek színészkedni, előadni magamat, plusz a hangulatom sokszor változik, rengeteget agyalok mindenen, aztán később meg teljesen máshogy gomdolom, mondjuk ez hangulatfüggő is. De most vagyok 16 éves és igazából mindenen kattog az agyam, a legalapvetőbb emberi kérdéseken gondolkodom sokat és most kicsit megijedtem, hogy nem e vagyok skizofrén :-/

De köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 10. 12:02
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Ne ijedj meg kérdező, a tinikor mindenkinek ilyen. :)
2013. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen előző, ez megnyugtató :-)
2013. aug. 11. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!