Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit éreznek az emberek ha azt...

Mit éreznek az emberek ha azt mondják, "szinte el sem hiszem, fel sem fogom, hogy ez történt"?

Figyelt kérdés

Miért hiteti el az agyuk ezt? Mi történik ilyenkor? Éreztetek ilyet valaha?

Azt hiszem akkor van ilyen érzésük, hogyha nagyon rossz, vagy nagyon jó történik velük.

Nem kapnak sokkot, nem esnek pánikba egyszerűen nem hiszik el...


2011. nov. 7. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ja, ezt csak mondják de közbe le se szarják vagy nem tudnak mit mondani rá vagy megdöbbenek, furcsa nekik a hír. Ennyi.
2011. nov. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én voltam így. Nagyon rossz hírt kaptam és ez egy teljesen furcsa, irracionális érzés, pedig én egy nagyon gyakorlatias, két lábbal a földön álló ember vagyok, mégis megtörtént velem is. Az ember azt várja, hogy felébred és rájön, hogy meg sem történt közben viszont tudatában vagy a megmásíthatatlannak. El kellett telnie néhány órának, ameddig letisztultak ezek az érzések.

Talán így védekezik az emberi agy a sokkhatásokkal szemben. Nem hagyja azonnal rád zúdulni a valóságot.

Nem szeretném még egyszer átélni.

2011. nov. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én akkor szoktam ezt mondani ha valamire már régóta várok, vagy régóta idegesít valami (pl. mondjuk órák óta nem tölt be egy weboldal), és végre az történik amit akarok. De persze elhiszem, tehát soha nem szó szerint értem, inkább amolyan "na végre, nagyon helyes" jelentéssel bír nálam.
2011. nov. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!