Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megijeszt, hogy mostanában...

Megijeszt, hogy mostanában milyen sokat gondolok a halálra és sokszor be vagyok fordulva. Komolyan vegyem?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, gyermektelen, bőven túl a 30-on, párkapcsolatban élek.

Úgy vagyok vele, hogy sokan esnek át rosszabb kedélyállapotú életszakaszokon, gondoltam, hogy velem is ez van. De most már egy jó erős hónapja nagyon sokat gondolok az öngyilkosságra (persze nem hiszem, hogy meg merném tenni, az elmúlásra, nagyon sötéten látom a világot. Az eszemmel belátom, hogy vannak, akiknek sokkal rosszabb az életük, helyzetük. Ezzel próbálom magam kihúzni a gödörből. Ugyanakkor nagyon sötét, komor zenéket kezdtem hallgatni, egyre többször iszom töményet, sok önpusztító gondolat száll meg és alapvetően lehangoltan érzem magam.


Elég ehhez egy tudatos önkontrollra való törekvés, vagy külső segítséget kellene kérnem?


(kommentben írok még részletesebben, csak a kérdésben nem akarok untatni senkit)



2013. aug. 11. 15:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Magamról annyit, hogy átlagos lakótelepi családban nőttem fel. Gátlásos, otthonülő, önbizalomhiányos srác voltam, akit folyton csesztettek a többiek. Aztán ez ellen igyekeztem tenni, nagyobb koromban, bár nem mindig jött össze.

A rendszerváltás után viszont fellendült az életem. Az iskolák után jól menő családi vállalkozásunk lett, a szüleimmel és a testvéremmel. Nem kellett vadidegen környezetben alkalmazottnak lenni. Nem voltunk gazdagok, de normális életünk lett. Ez meghozta az önbizalmamat. Az egykori bőrdzsekis alternatív lázadóból egy igazi életvidám, kicsit "bonviván" fiatalember lettem. Lett nagyszerű párkapcsolat, normális egzisztencia, autó, nyaralások, társasági élet, és nem utolsó sorban a független szabad élet, amit sokra értékeltem.

Aztán a válság bedarált. Nagyot zuhantunk anyagilag. Mára el vagyunk adósodva, az utóbbi pár évben a régi élvezetek és élményszerzések huszada sem jut. Ki vagyunk mindannyian, a párom többször ott akart hagyni már. Együtt vagyunk, de langyosvíz. Én szeretem Őt, valamennyire ő is ragaszkodik, de nagyon kihűltünk, semmi igazi meghittség. Annyira lementünk az anyagiakkal, hogy kénytelen voltam állást keresni. Találtam is, az az egy pozitívum van benne, hogy a kollégák, főnökök semennyire sem se-g-g-fejek, de a pénz az igazi mai magyar realitásos csak. Ez az ippeg nem döglök éhen kategória. Mondom, a cég és a kollektíva normális, de megvisel, hogy nem vagyok már a magam ura. (Ez tizenév után nagyon nehéz - ezt azoknak mondom, akik egyből lehurrognának, hogy milyen sokan élek így.) Engem ez is megvisel. Az adósságok, a csóróság, a tehetetlenség, a kiszürkült kapcsolat. Ezek mind-mind olyan kockái a mozaiknak, amivel egyenként még vele lehetne bírni, de nekem nagyon sok ez mind egyszerre. Rettentően frusztrált vagyok, sokat vesztettem, egyik hónapról a másikra görcsösen darizzuk be az adósságokat, amik jó része nem is miattunk van és nem tudunk kiszállni, mert hiányzik a teljes önállósodáshoz a pénz. Ráadásul a páromban sem tudom, hogy mennyire lehetek biztos. Néha próbálom kívülről szemlélni magam és viccelődni, hogy "önsajnáltató" stb, de itt belül nagyon nagy a feszültség, időközben magas vérnyomásos betegségem is lett. Hiányzik a régi sok kacagás, élmény, program, jó közérzet. Megöl, kicsinál ez az állandó szomorúság és frusztráltság. Egyre gyakrabban érzem azt, hogy egyre kevésbé bírom ezt elviselni.

2013. aug. 11. 15:34
 2/5 MRC31 ***** válasza:
Nem elég ésszel belátnod a helyzeted. Az mindössze elmélet, lehet önbecsapás is akár. Ne az eszeddel láss, hanem a szemeiddel. Nézz körül a világban, környezetedben és ne csak azt lásd akinek több van mint neked.
2013. aug. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MRC31 ***** válasza:
Olvasva a kommentedet pontosabb kép látható. Az egzisztencia és anyagi források biztosította örömök elvesztése a megszokásból fakadóan valóban pocsék érzés. Tudod én még azt is megköszönöm, hogy még tegnap élhettem és dolgozhattam. Azért is, mert végeztem olyan életveszélyes munkákat ahol többször is csak egy hajszálon múlt, hogy bele ne haljak. A betegségek, anyagiak miatti tehetetlenség nem ismeretlen számomra sem. Egy valamit tudok tenni, hogy ép ésszel bírjam, azt amit fentebb írtam, nem azt figyelem, hogy kinek van több vagy éppen egészséges vagy, hogy mit és kiket veszítettem.
2013. aug. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, oké, köszönöm a választ. Én sem állítom, hogy a befordultságom a leghelyénvalóbb dolog lenne. Inkább csak az, hogy az érzelmeknek nehéz parancsolni és a szeretethiány+anyagi nulla együtt sok. A kérdés amúgy is az, hogy önerőből vajon ki lehet e jönni?
2013. aug. 11. 16:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Valakivel beszélj erről! Pároddal, egy baráttal... Egyedül nagyon nehéz kijönni egy ilyen gödörből. Persze nehezíti a helyzetet, hogy ilyen állapotban az ember nem szívesen beszél senkivel...

Ha ez sem segít, akkor irány a szakember.

2013. aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!