Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki milyen mentális betegséggel...

Ki milyen mentális betegséggel nézett már szembe?

Figyelt kérdés
Hogyan sikerült leküzdeni, milyen betegsége volt, tünetek, mennyi idő kellett a gyógyuláshoz?
2013. aug. 11. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Skizofrénia, bipoláris zavar.

Kb 2 év volt nagyon nehéz, de szinte így gyógyszerekkel semmi tünetem nincs :D

2013. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Depresszió. Időről időre visszatér. Pedig már azt hittem, sikerült végleg kijönnöm belőle, vagy legalábbis féken tudom tartani... hát nem.
2013. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szociopátia, de nem sikerült eddig leküzdeni/kigyógyulni.
2013. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mikor a mélyponton vagytok mi motivál titeket, hogy éljétek tovább az életet?
2013. aug. 11. 18:29
 5/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Engem az tart a felszínen, hogy ha már 100-szor kijöttem a gödörből, akkor 101-edszerre is ki fogok XD
2013. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én BPD-s vagyok. Ez magában foglalja még a bulimiát és a depressziót is, és mindehhez gyakran társulnak hallucinációk is. Úgy 5-6 éve tart, bár bár kisgyerekkoromban is voltak öngyilkossági gondolataim. A hangulatom állandóan ingadozik, ok nélkül dühöngök és sírok, nincsenek stabil kapcsolataim. Ha megszeretek valakit, képes vagyok miatta minden mást eldobni, feladni. Mindig elhagynak egy idő után, ilyenkor üresnek és védtelennek, szinte érzem magam - ennek súlyossága attól függ, hogy mennyi ideig tartott a kapcsolat. "Megnyerve a másikat elveszíted önmagad."


Most amúgy nagyon nem vagyok jó passzban, és nincs senki, aki megvigasztaljon. Ha ilyen szomorú vagyok, akkor általában alszom vagy olvasok. Ha fel vagyok dobva, akkor csupa olyan dolgot művelek, ami felelőtlenség. Ha mérges vagyok, akkor szintén ez a lehetőség áll fenn, gyakran az életem teszem kockára...


Mindenképpen meg akarok szabadulni ettől. Igyekszem pozitívan tekinteni a jövőre, mindig vannak terveim, amikhez tudom magam tartani. Ami motivál, az az, hogy több területen is nagyon tehetségesnek tartanak, így mindig a fejemben van az, hogy sokra vihetem még. Úgy gondolom, nem lenne szép most megfutamodni, amikor már majdnem beértem a célba. Sok pozitív visszajelzést kapok a külsőmmel kapcsolatban. Alapvetően szeretnivaló és gondoskodó embernek tartanak, olyannak akihez "illik a gyerek".

2013. aug. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, írj nyugodtan privátban üzenetet, szívesen beszélek veled.
2013. aug. 11. 19:56
 8/9 anonim ***** válasza:

BDP, úgy mint az utolsó. Volt 2 kemény év, azt hittem, azt nem élem túl. Öngyilkossági kísérletek, önvagdosás, kegyetlen hangulatingadozás...

Hogy mi segített? Semmi. Soha nem fogok meggyógyulni teljesen. Csillapodtak a kedélyváltozásaim, nem rohanok minden órával a WCbe, zsilettel a kezemben. De soha nem leszek teljes ember.

2013. aug. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2X voltam (majdnem) depressziós, az egyik ok nélkül jött, felismertem, és tudtam, ha nem változik akkor pszichiáterhez kell mennem. Nem jutottam el az orvosig valahogy kihúztam magam a szarból.


Másodszor pedig mikor kiderült a kislányom betegsége, de akkor tudtam, hogy ez az ok, a gyerekért kénytelen voltam, vagyok tartani magam.

Hála valaminek, valakinek, jelenleg jól van, ahogy én is. Az én pszichés állapotom mindíg az ő testi állapotának megfelelő képet adja.

2013. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!