Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megtudnátok mondani, hogy ti...

Megtudnátok mondani, hogy ti is tapasztaltok-e ilyet, vagy, hogy erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szóval, már kis korom óta, úgy van, hogy könnyen megijedek dolgoktól, főleg olyan dolgoktól, amiket nem tudok befolyásolni. Szóval arról van szó, ha látok egy filmet, mondjuk a pánikbetegségről, akkor én is sokszor el kezdek rágódni a dolgon, hogy nem vagyok-e pánikbeteg. Tehát, sokszor olyan dolgokon kezdek el rágódni, idegeskedni, amiket annyira úgy sem tudok befolyásolni, pl a halál, vagy ilyesmi és az a legrosszabb, hogy ilyenkor tudom, hogy csak magamat idegesítem, de nagyon nehéz elvonatkoztatni a dologtól és már sokszor attól félek, hogy beleőrülök. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ti is tapasztaltatok-e már ilyet, illetve, hogy mit gondoltok erről, vagy mit javasoltok?

Előre is nagyon szépen köszönöm!



2013. júl. 30. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy gondolom, hogy az a jó film, ami hatást gyakorol az emberre, de ilyesfajta hatás azt hiszem, hogy jót tenne az egészségednek. Hülye közhely, de szerintem felesleges ilyesmin rágódni, persze az nem gond, ha gondolkozol rajta, de sosem olyan szinten, hogy kellemetlen érzéseket keltsen benned. Én is ilyen vagyok bizonyos fokig szerintem, és én mindig valami más cselekvéssel próbálom a gondolataimat erről a pályáról elterelni!
2013. júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy? Nekem tinédzserkoromban voltak ilyen tüneteim, és néha még most is vannak, ha valami zavar vagy valami probléma van az életemben, amin alapból sokat rágódom és ideges vagyok miatta.


23/L

2013. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze, nos én 16 éves vagyok és fiú, szóval pont benne vagyok a korban, de nekem igazából ez már azóta fenáll amióta csak az eszemet tudom. Most, hogy nyugalmi állapot van és már nem félek attól, hogy esetleg pánikbeteg vagyok (szerencsére testi tüneteim, a gyomoridegességes korszakot leszámítva egyáltalán nincsenek), kezdek ráébredni, hogy ez csak ijedtség, félelem, talán öröklés, vagy a szülői óvatosság miatt kialakult dolog. De amit még feltételezek, hogy nagyban rásegít az önbizalomhiány is, azt az általános iskola teljesen kivette belőlem, bár nem hinném, hogy az lenne az egyetlen szempont.

Érdekes egyébként, hogy mondjuk láthatnék bármilyen rémséget a tv-ben, vagy olvashatnék akármiről, amitől más megijedne, nem készítene ki, csak a pszichológiai félelmek vannak rám ilyen hatással, tehát pszicho horrort nem is merek megnézni, mert félek, beláthatatlan következményei lennének.

Szóval nem tudom, hogy miért reagálom néha túl ezeket a félelmeket, de a válaszaitok viszonylag megnyugtattak.

2013. júl. 31. 20:11
 4/4 anonim válasza:
Sztem es ezzel most nem paraztatni akarlak, sot., de en is hasonlo 'problemaval' kuzdok es ez sztem 'csak' szorongas, magyarul a folytonos detteges a semmitol, es a ' mi van ha'-tol.. melozz rajta, tok jol lehet enyhiteni es kezelni, ha mar tudod es ERTED, hogy mivel allsz szemben. Kitartas, sima ugy :D 27/L
2013. aug. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!