Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki szexuálisan bántalmazot...

Valaki szexuálisan bántalmazott volna gyerekkoromban? Ha nem, honnan ered ez a félelem, ami már gyerekként is megvolt bennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, és mióta az eszemet tudom, félek, szorongok, hogy az apám meg akar erőszakolni (illetve az ő apjával kapcsolatban is ilyen félelmem volt, most már nem, öreg és beteg). Mindig is nagyon foglalkoztatott ez a téma, évek óta fantáziálok apámról, amit nagyon szégyellek, de néha mégis előjön... :( Azt hiszem, apakomplexusom van. Régebben csak egy idősebb férfi mellett tudtam magam elképzelni, mostanra ez kicsit változott. De még mindig tele vagyok mentális betegségekkel, mondhatni, hogy az élet és a halál között vacillálok minden nap. Talán kitaláltátok, hogy a kapcsolatom mindig rossz volt az apámmal. Ivott, verte anyámat, a testvéreimet, engem is, de nem olyan sokszor. Engem és a tesóimat nem csak részegen, hanem józanul is fegyelmezett egy-két taslival. Még most is rosszul érzem magam, ha a közelében vagyok. Kisebb pánik önt el. Régebben csinálta azt, hogy simogatott, de csak úgy, ami egy JÓ apa-lánya kapcsolatban még elmegy. Egyszer részegen a fenekemre csapott, mert "rosszat tettem"... Csak beképzelem, vagy tényleg történhetett valami?



2013. aug. 16. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy édesanyád félt mindig ettől, és ültette beléd a félszt akaratlanul is. Regressziós hipnózissal kiderülhet, volt-e valami, de én azt csakis akkor ajánlanám, ha egyéb módon nem tudod magadban lezárni ezt a dolgot, mert elég kockázatos.

Inkább azt javasolnám, próbálj meg felülemelkedni apádon és a viselkedésén, engedd el, mert egész életedben fogod cipelni magaddal, és olyan szinten meghatározza majd a férfiakkal való kapcsolatod, hogy el sem hinnéd. Olyan ember, amilyen, de semmit, amit tőle kaptál, nem érdemelted meg, és nem tehetsz róla, hogy ilyen durva és kritikán aluli apád volt. Ez a legfontosabb.


Volt nekem is apakomplexusom, apám meg soha nem volt, de kinőttem. Fog ez még változni, a korodban még mondhatni normális, hogy az idősebb pasik imponálnak, mert a te korosztályodban a fiúk idióták. Kell még nekik vagy tíz év, mire agyilag is megérnek.

2013. aug. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem, ha szexuálisan bántalmazott volna arra biztos emlékeznél. Ezek az emlékek elég mélyen beivódnak az emlékezetbe. :(
2013. aug. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
#2: ez nem igy van, bar engem nem bantalmaztak, molesztaltak, de minden rosszra, ami valaha velem tortent (halaleset a csaladban, vagy hogy anyukamat a falnak lokte apukam, ami messze nem agyonveres), SEMMIRE nem emlekeztem, amig a hugom el nem "meselte", aztan "beugrott". Gyakori, hogy az ember agya elnyomja a rossz elmenyeket.
2013. aug. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es, rémisztő, hogy mondhatsz ekkora badarságot ilyen bizonyossággal.
2013. aug. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!