Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek az önvagdosá...

Mi a véleményetek az önvagdosásról? Ti csináltátok már? Ha igen, hogyan sikreült leállnod?

Figyelt kérdés
Lehet priviben is.

2013. aug. 19. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Én rendkívűl szánalomraméltónak találom. Le lehet pontozni nyugodtan, de egyszerűen sosem értettem hogy mi az értelme. Annál sokkan jobban tisztelem, és szeretem önmagam minthogy vagdossam magam csak mert problémáim vannak. Plusz, ha valaki ettől vár bármiféle megoldást, akkor az vágjon mélyebbre vagy inkább tegye el azt a rohadt pengét, és álljon a sarkára. A legtöbben akik vagdossák magukat, még a 20. életévüket sem töltötték be, szóval ezért nem is értem a világméretű problémákat.. Mi lesz a későbbiekben, amikor tényleg szembekerültök komolyabb problémákkal?
2013. aug. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Osztom az előttemlévő véleményét. Mérhetetlenül szánalmas az ilyen ember.
2013. aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Csináltam,nem egyszer-nem kétszer. Nálam alapvetően az önpusztítás többi formája is jelen van (a rosszullétig való edzéstől a túlhajtott munkáig mindenféle) és voltak olyan válságos időszakaim amikor az volt az egyetlen módszer hogy a lelki fájdalomról eltereljem a figyelmemet hogy testi fájdalmat okoztam.


Ennyi,már nem csinálom többet,összeszedtem magam,kilábaltam a depresszióból/étkezési zavarból és a hegek nagyon sokáig fognak még emlékeztetni arra hogy milyen helyzetbe NE kerüljek. A leállásban sokat segített hogy egy nagyon jó barátom mikor tudomást szerzett erről,nem szidott le,nem kiabált csak szépen kedvesen megkért hogy ne csináljam ezt,legalább miatta ne. Illetve már nem érzek undort a testem iránt,nincs késztetés hogy "bántsam" azokat a részeimet amikkel elégedetlen vagyok.

19/L

2013. aug. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Én is csináltam, és igen sikerúlt leszoknom róla!

Abban viszont biztos vagyok, hogy egy ilyen személynek nem a lenézésre és megaláztatásra van szüksége, hanem egy igaz barátra aki szépen beszél vele, egy olyan barátra aki kitart mellette és támogatja a végsőkig ha kell!


Higgyéték el ez többet ér minden másnál!

18/L

2013. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is sikerült. De ehhez kell a kitartás mert nem könnyü leszokni.
2013. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Én már majdnem 4 éve csinálom. Nagyon nehéz abbahagyni. Most 21 vagyok és ez az eddigi legrosszabb időszakom. Az egyáltalán nem segít, hogy egyes emberek elítélnek ez miatt.
2013. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én soha nem csináltam és nem is fogom.Nem ítélem el ez miatt az embereket,de én a testemmel soha nem tennék ilyen szornyuséget.Egy barát mindenre megoldás.
2013. okt. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!