Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az önvagdosásról hogy lehet...

Az önvagdosásról hogy lehet leszokni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 5. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Meg kellene találni az indokot. Miért vagdosod magad? Mikor szoktad magad vagdosni?
2013. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amikor ki akarom nyírni magam.
2013. máj. 5. 18:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Pszichiátria.Orvosi eset....

Depresszió,esetleg más áll a háttérben.

2013. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De miért akarod kinyírni magad? Nyilván van valami előzménye, nem? Milyen történtek után szoktad ezt érezni? Nem hiszem hogy úgy kelsz fel reggelente hogy "na most kinyírom magam."

Másrészről pedig gondolom te is tisztában vagy vele, hogy ez a fajta vagdosás inkább valamiféle figyelemfelkeltés, segítségkérés, hiszen ha (csak hogy a te szavaiddal éljek) valóban "ki akarnád nyírni magad" akkor nem nagyon írogatnánk most itt egymásnak..

2013. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, én nem vagyok ez a figyelemfelkeltős alkat, segítség semmiképp sem kell, emellett semmilyen eseménynek nem kell történnie, még egy jó nap után is összekucorodok az ágyba, hogy meg akarok halni:S


Nem vagdosásnak hívnám inkább, bár nevezhető annak, csak ahányszor próbálkoztam, hiába csináltam, sose sikerült.

Csak hogy azért mégis így annak tűnik, de hogy lehet erről leszokni, vagy másra áttérni, vagy nem is tudom...

2013. máj. 5. 18:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Ismét írom orvos!!

Hány éves vagy??

Ha komolyan gondolnád ha jó helyen vágnád,akkor erre az irkálásra már nem lenne szügség.Szerintem a vagdosásaid a figyelemfelkeltö jeleid.CSak ezek szerint senki sem látja.Ha otthon élsz mutasd meg a karod a szüleidnek.

2013. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
erről nem lehet "leszokni", mivel mint magad is mondod, öngyilkossági kísérletként kezdődik ez a "vagdosás". Ahhoz meg orvos kell, hogy kitaláljátok, miért csinálod ezt, és hogy lehetne rajta segíteni -ha magadtól nem megy, bár gyanítom, hogy nem...-.
2013. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dani900 ***** válasza:

Rajtad múlik.

Ha ezzel bünteted magad, hát tedd.

De ha fontos lenne neked az életed, abbahagynád, és az okait keresnéd, hogy miért van ez, és arra használnád az idődet,hogy rájöjj, nem pedig vagdosásra.

2013. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha valóban öngyilkossági kísérlet, akkor orvos!!! Ha csak feszülstéglevezetés, akkor szüntesd meg az okot, vagy keress egy egészséges módszert: fuss,sportolj, rajzolj, írj, táncolj, vagy csak verd a kezed a párnába.
2013. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálam feszültség levezetés volt a vagdosás, amikor egyszerűen azt éreztem, hogy szét tudnék robbanni, akkor megnyugtatott... Kezdj el boxolni, vagy csak vegyél egy box zsákot és kesztyűt, és ha úgy érzed, hogy "vagdosnád" magad, kezdd el püfölni a zsákot, nekem bejött, remélem neked is segít :)
2013. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!