Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent, ha valaki mániás...

Mit jelent, ha valaki mániás depressziós?

Figyelt kérdés
Elolvastam, mi az a bipoláris, vagyis mániás depresszió, de mit jelent pontosan egy mániás állapot? Mitől mániás? Mit csinál a beteg? Örülnék, ha valaki leírná, esetleg olyan, aki érintett.

2013. aug. 16. 17:00
 1/4 Antimod ***** válasza:

Nem vagyok érintett, de ismerek ilyet. Ennek az állapotban két szakasza van: szélsőségesen aktív ("túlpörgő") és szélsőségesen passzív (levert, lelassult, fásult).

Súlyossági foktól függ a kezelés szükségessége és módja tudtommal.

2013. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a tesom ilyen, es az elso tokeletesen leirta. Ezek a fazisok kovetik egymast hullamszeruen, es mindenkinel mas, hogy milyen idokozonkent. Akar egy oran belul is lehet nagyon szelsoseges (pl. egyik pillanatban meg tervez, orul, porog, a masikban meg sir, ketsegbeesik, befasul, ugy, hogy kulso hatas nem erte), de van akinel, csak naponta, hetente valtakozik.
2013. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van..
2013. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bárzsing ***** válasza:
A tipikus az, amit a többiek írtak, de van olyan fajtája is a bipoláris zavarnak, ahol nem igazi mánia váltakozik a depresszióval, hanem hipománia (ami sokkal enyhébb, mint a mánia, akár normálisnak is tűnhet - tehát olyan, mintha csak időszakos depressziós epizódjai lennének az illetőnek).
2013. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!