Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyek úrrá magamon, a...

Hogy legyek úrrá magamon, a hétköznapokon?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, két hónapja elköltöztem otthonról, úgy kb. 250 km-re, a barátomhoz. Együtt élünk, jól meg vagyunk, a kapcsolatunkkal nincs gond, velem annál inkább. Több egészségügyi problémám is van, ami felemészt. Pánikolós típus vagyok, minden orvosi eljárástól rettegek. Gyomortükrözésre kéne mennem, de iszonyatosan félek tőle. Egy hete voltam és képtelen volt megcsinálni az orvos, mert folyton kirántottam a csövet. Ezen kívül mandulaműtétre is el kellene mennem, de egyenesen rettegek tőle. Ezen kívül még számos eü gondom van. A barátom napközben dolgozik, nekem csak annyi volna a dolgom, hogy takarítsak és főzzek, valamint felügyeljem a pár napja hozzánk került kölyökkutyát. Azt hittem, hogy minden szép és jó lesz, de felemésztenek a hülye gondolataim, nincs kedvem semmihez, folyton rosszul érzem magam. De nem annyira, hogy így viselkedjek! Fájdogál a hasam, hányingerem van, de ettől még nyugodtan csinálhatnék itthon bármit, mégis képtelen vagyok, folyton álmos, fáradt, stresszes. Mit kezdhetnék magammal? Azt tervezem,hogy elmegyek jógázni. Szeptembertől estin fogok tanulni (OKJ), de az csak kéthetente két nap lesz. Meg fogom szokni ezt a helyzetet?
2013. aug. 21. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el dolgozni és akkor megszűnnek ezek a panaszok, és ezt minden rossz indulat nélkül mondom.Volt egy idő mikor otthon voltam 1 hónapot, és nem tett jót. Én is ez az agyalós típus vagyok, csak nem az egészségen agyalok, de ez sem túl jó, mióta lefoglal a munka semmi gondom.

A tükrözésre azt tudom mondani, hogy bele kell gondolnod abba hogy ez egy szükséges rossz. Biztos oka van amiért megkell csinálni. Vagy halaszd el, mert nem olyan sürgős, mert ha akkora fájdalmaid lennének akkor, megengednéd azért cserébe hogy rájöjjenek a bajodra. De a hasfájás lehet a stressztől is. Tényleg a munka lenne a megoldás, mert a takarít5ás nem olyan érdekes, meg lefoglaló feladat. Kellene valami kihívás.

2013. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ebben van valami, mert amíg dolgoztam, én is jobban éreztem magam (vagy talán nem volt erőm agyalni), csak az a helyzet, hogy egyrészt a két reménytelen szakmámmal nem tudok elhelyezkedni, másrészt nehéz lenne összehangolni a kutyával (sétáltatás) és a pénteki iskolával is. És akkor ki főzne... Nem tudom, mi lenne a helyes.
2013. aug. 21. 11:46
 3/6 anonim ***** válasza:

úszás vagy futás...

Vagy pedig napi 1mg/Helex Sr,csak is orvosi vényre:D

2013. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mint írod , neked is segített a munka mint nekem. Így akkor semmi esetre se kezdj el gyógyszert szedni. Keress folyamatosan munkát, az alkalmi is jó lenne, vagy csak 4 órás. Szerintem már az is sokat lendítene a dolgon. Pl a tescóba mindig kell 4 órában pénztáros. Kezdetnek ez is jó lenne. Hátha később akadna jobb is.

A kutya sétáltatásra és a főzésre csak azt tudom mondani hogy más is megoldja , 10-12 óra munka mellett is. Szóval ez csak kifogás.4 órás munka mellet meg aztán végképp megoldhatóak ezek a dolgok. Szóval az első az egészséged és ez ellen az agyalás ellen tenni is kell valamit.De nem gyógyszerrel mint a második írta. Megkell próbálnod leküzdeni, és csak akkor a gyógyszerhez nyúlni ha nincs más.

2013. aug. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A négyórás munka jó ötlet, emellett tényleg lehet mást is csinálni. Mivel nagy gyógyszer-orvos parám van, semmiképpen nem szednék gyógyszert, csak ha lenyomják a torkomon. Köszi a tippet!
2013. aug. 21. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:

A főzést meg lehet oldani munka mellett is. Nálunk úgy lett megoldva, hogy hét közben vacsira főzünk, mert akkor mindenki dolgozik napközben, hétvégén pedig délre, úgy, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Ha meg anyának sok dolga volt, akkor apa is össze tudott ütni egy egyszerűbb kaját. Mostanra meg már mi is meg tudunk ezt azt csinálni. Ha kertes házban laktok, akkor a kutya kibírja, hogy csak hétvégén viszik sétálni. Már ha nem két lépés az udvar. Mindenre van megoldás, csak üljetek le a barátoddal és beszéljétek meg. Ha mindketten nyitottak vagytok, akkor nem lehet gond.


Az egészségügyi dolgok előtt szerintem mondhatod az orvosnak, hogy veled ez a helyzet és akkor biztos finomabban fog bánni veled, segít közben legyűrni a félelmedet.

2013. aug. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!