Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abbahagytam a vagdosást,...

Abbahagytam a vagdosást, lehetnek tőle elvonási tüneteim?

Figyelt kérdés
Egy olyan hónapja szinte minden nap vagdostam magam, de úgy döntöttem, hogy abbahagyom, és így is tettem. Most már 5 napja nem csináltam ilyesmit, és nagyon levert vagyok állandóan, meg semmi nem nyújt megnyugvást, és úgy érzem unatkozom, de semmit nem tudok igazából csinálni, mert semmihez nincs kedvem. Lehet attól van, hogy elvonási tüneteim vannak? Járok pszichiáterhez, borderline személyiségzavarral kezelnek.

2013. aug. 26. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Te nem vagy függő, elvonási tünteted sem lehet.
2013. aug. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bárzsing ***** válasza:
Pszichésen függhetsz tőle, igen. Viszont ha emiatt "elvonási" tüneteid lennének, akkor inkább a feszültség gyűlne benned, állandóan késztetést éreznél, hogy megvágd magad, stb. De nyugodtan beszéld meg ezt a pszichoterapeutáddal, ő tudni fogja, mi ilyenkor a teendő.
2013. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehetnek, de tarts ki! Találj vmi más feszültséglevezető módszert, pl bokszold a kispárnádat, vagy sportolj.
2013. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte nehéz lesz, de sikerűlni fog hidd el!:)

Én is csináltam párszor, de nekem az segített, hogy nagyon csúnya "nyom" marad utána és csúnya lesz a karom. Lehet, hogy ez neked is segíthet!

Amugy engem is borderline személyiségzavarral, bipoláris/mániás depresszióval, anorexiával kezelnek. Rengeteget voltam korházban! Szedek gyógyszert és járok pszihologushoz!


Ja és neked sok sikert és kitartást továbbra is!:)

18/L

2013. aug. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyokl!

Sajnos 3 öngyilkossági kisérletem is volt!:(

2013. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezt én is éreztem! De egy jó tanács: soha soha soha soha NE vágd meg magad, ha ilyesmit érzel!!! Úgy tünhet, könnyebb lesz utána, de ez csak olaj a tüzre. Idövel elmúlik majd (inkább enyhül, és elviselhetöbb lesz), bírd ki!
2013. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

sajnálom hogy ezt kell mondanom, de utálom az olyan embereket mint te....

alapból szánalmas hogy valaki olyan gyáva hogy nem mer élni, az meg mégszánalmasabb hogy még meghalni sem mer.


járhatsz szihiáterhez és diagnoztizálhatnak akármit, de a te agyadról van szó, szóval telitömhetnek gyógyszerekkel és nyomhatják a süket dumát ha nincs elég motivációd hogy meggyógyulj akkor sose fogsz


az meg hogy elvonási tüneteid vannak-e vagy sem az nem jelent semmit vagy ha igen akkor megint vágdosod magad hogy elmúljon?? gondolom nem, úgyhogy a kérdésed céltalan....


34/F

2013. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
most így jobban átgondolva az első bekezdésem nem volt túl szerencsés
2013. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de lehetnek. tapasztalatból. persze nem ugyanúgy mint mondjuk a drognál. Én két éve hagytam abba, azóta is állandóan az jár az eszemben. Nagyon komoly erőfeszítés nem csinálni. Az alap depressziós probléma (engem is borderrel!) nem szűnik meg sőt... tudom is a végét. Ezt nem azért mondom hogy ne állj le, de készülj fel minden szarra :( - írhatsz nekem bármikor :)
2013. szept. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!