Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abba kell hagynom a vagdosást...

Abba kell hagynom a vagdosást végleg. Hogy bírjam ki?

Figyelt kérdés

Lassan két és fél éve, hogy elkezdtem ezt a baromságot. Már rég megbántam, de nem tudok vele leállni. Ha rossz a kedvem, egyből ez jut eszembe, és legtöbbször nem tudok ellenállni. Viszont most, hogy elkezdek melózni, nem csinálhatom, lévén, hogy kapcsolatom lesz emberekkel a munkám során és nem tennék jó benyomást rájuk. Két hete abbahagytam, begyógyult az utolsó seb is. A hegeket mindig lekenem alapozóval, hogy kevésbé legyen vészes. Tele vagyok hegekkel, főleg az alkaromon. Nem ez a lényeg. Hanem az, hogy hogyan álljam meg továbbra is, hogy egyetlen vágást se ejtsek magamon. Persze, amíg nyáron melózni fogok, nem csinálom, csak félek, ha elkezdődik a suli, megint elkezdem. Néha most is meg akarom vágni magam, de nem szabad. Valami módszer, amivel meg tudnám állni akkor is, mikor nem gondolom át logikusan, hogy nem csinálhatom?

Pszichológushoz csak jövő hónap közepén jutok el.

16/l


2011. jún. 23. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnállak hogy idáig jutottál.

Vegyél fel sok-sok karkötőt, esetleg csuklópántot ami eszedbe juttatja. Egyik barátnőmnek fel van írva a csuklójára alkoholos filccel h Élj... Te is írhatnál valamit, nem alkoholossal amiről eszedbe jut h mit csinálsz és így megszűnhet a rossz szokásod.

Sok sikert :)

2011. jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ezzel sikeresen, és tartósan felhagyni csak szakember segítségével fogsz tudni. Ahová rendszeresen kell majd járnod. Amúgy már jóval előbb kellett volna menned.


Ez a felháborodás nem is neked szól, hanem azoknak, akik együtt élnek egy falcoló gyerekkel, de vagy nem veszik észre, vagy nem segítik őt szakemberhez idejében.

2011. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezzel, hogy ezt leírtad, máris tettél annak az érdekében, hogy meg tudj gyógyulni! A pszichológus az tényleg nagyon jó ötlet... Nekem is volt ilyen időszakom, amikor ezt csináltam (a felvételi, egy pasi miatt, csalódások sora miatt), de én végül nagy akaraterővel abba tudtam hagyni! :)

Am ha rád jön az idegesség, és az, hogy most akkor hozzányúlsz a pengéhez, akkor azonnal menj el futni egy kört a ház körül, vagy menj el sétálni egyet egyedül, vagy hívd el a barátnőidet egy összejövetelre és nézzetek szórakoztató filmeket! Ha van egy megbízható barátnőd, akkor neki nyugodtan elmondhatod a dolgot, és akkor ő majd hétköznaponként tud segíteni... Hajráá'' :) 16L

2011. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen időszakom de ha megakartam magam vágni akk rágyujtottam most már nem nyiszálom magam de rászoktam a cigire XD
2011. jún. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg A Titkárnő című filmet.

Ugyan ez a problémája a főszereplőnek,sőt ő az elmegyógyintézetig is eljut vele,de végül talál megoldást erre a dologra.

2011. jún. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Anyomika ***** válasza:
Miért lesz jobb neked ha vágdosod magad ember ne itt tegyél fel kérdést hanem kezeltesd magad ez nem normális.
2011. jún. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért szörnyű, hogy sokan a mai világban idáig jutnak el. Állítólag mi nem harmadik világban élünk.


Egy tizenhat éves félig még gyerek, egyáltalán, hogy juthat ilyesmi eszébe? Először is valaki meg kéne, hogy pofozzon, amiért ilyesmit csinálsz magaddal! Észhez kell térned, és szakember segíthet ebben.


Évekkel később majd a karodra téved a tekinteted, és azt fogod mondani, hogy mekkora hülye voltál, hogy ezt tetted magaddal. És akkor majd igazad lesz.


Depressziós vagy? Mitől lehet egy tizenéves annyira depressziós, hogy ezt teszi? Régen voltak családi gondok, mégsem szabdalták magukat a gyerekek. Erősek voltak a felnőttek helyett is.


Legyél erős! Hagyj fel ezzel a hülyeséggel! Keress barátokat! Ismerj meg új dolgokat. Ha eddig a hobbid a sötétben kucorgás és a gépezés volt, lépj ki a természetbe! Keress természetjáró egyesületeket, csatlakozz és barátkozz! Hordj színes ruhákat, felejtsd el a feketét! Hallgass zenét, de ne borúsat meg szomorút, hanem vidámat! Hallgass népzenét, tanulj meg táncolni, legyen önbizalmad, lépj ki az ördögi körből!

2011. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 homo ludensz ***** válasza:
Láttam ilyen lánykákat csak azok a csikket nyomkorászták el az alkarjukon. Akkor sem értettem ma sem értem pedig én sem jókedvemből voltam beutalva 3 hétre a klinikára amely erre szakosodott.Folyt belém az infúzió,majd kimentem a dohányzóba és beszélgettem néhány sorstársammal. Ott láttam ilyet de nem vitt rá a lélek hogy rákérdezzek,ők meg nem mondták.
2011. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez az a bizonyos Borderline betegség. Van rá gyógymód. Keresd fel mihamarébb a háziorvosodat, vagy gyerekorvosodat, és kérd meg, hogy segítsen szakorvoshoz jutni. Egyébként ennek a betegségnek a fődoktora a pszichiáter, és besegíthet neki, javaslata alapján a pszichológus . Ha az sztk-s, v. gyermek pszichiáter javasolja, akkor szintén sztk-ra kaphatsz pszichológust is.
2011. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: az nem olyan nagy szégyen, hogy beleestél egy betegségbe. Az a szégyen, ha van gyógymódja, és még annyi fáradtságot sem veszel, hogy gyógyíttasd magadat. Sok sikert. És ne halogasd....kérj segítséget.
2011. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!